חדש: דיאטה כחול-לבן

במשך שנה, החליט תזונאי ישראלי בשם אורי צ'יזיק לאכול רק מוצרים המיוצרים בישראל. "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי צ'יזיק הקפיד לצרוך רק מוצרים שגם חומרי הגלם שלהם מיוצרים בארץ ולכן ויתר על טחינה, קינואה ואפילו אפה את הלחם שלו לבדו. בסופו של דבר סיכם: "אני בריא, עשיר ומאושר יותר"

רק מתוצרת הארץ. ארכיון (חדשות 2)

אוכלים כחול-לבן: מסתבר שלאכול מזון המיוצר אך ורק בישראל אינה משימה קלה כל כך. עם זאת, תזונאי ישראלי בשם אורי צ'יזיק החליט במשך שנה שלמה לאכול רק מזון הגדל ומיוצר בישראל. כתבת "ידיעות אחרונות" עדי חשמונאי מדווחת הבוקר כי אחרי שנה, מעיד צ'יזיק כי הוא "בריא, עשיר ומאושר יותר".

לפני כשנה, החליט צ'יזיק להקפיד על התזונה הפטריוטית, מתוך אידיאולוגיה תזונתית דווקא. "הכלל הבסיסי שלי כתזונאי הוא לאכול מזון מקומי, משום שאני חושב שמוצרים דוגמת ירקות ופירות שגדלו בתנאים בהם אנחנו חיים, מתאימים לנו יותר", הסביר צ'יזיק כשיצא לדרך לפני כשנה, "עגבנייה ישראלית היא בריאה יותר לישראלים מאשר עגבנייה אמריקנית".

אולם, מסתבר שהמשימה לא הייתה קלה כל כך. כחלק מהדיאטה, ויתר צ'יזיק על מזונות החביבים במיוחד על תזונאים, כגון טחינה, שעועית, קינואה ורוב הדגנים והקטניות. אפילו את הלחם שלו נאלץ צ'יזיק לאפות בעצמו ואיתר לשם כך איתר טוחן מיוחד.

"מעבר לעניין הבריאותי", מסכם צ'יזיק, "הלקח העיקרי שלי הוא שאנחנו צריכים לשנות את הדרך שבה אנחנו משקיעים את הכסף שלנו. אנחנו מייבאים, כי לקנות שומשום מסודן זה הרבה יותר זול מאשר לייצר אותו בארץ. אבל אם המוצר לא טוב, לחקלאי בסודן לא אכפת. לעןמת זאת, אם אקנה מוצר מקומי, הסוחר יעשה מאמצים רבים יותר על מנת שאקנה אצלו שוב. בנוסף לכך, הכסף שלי יישאר בתוך הקהילה ונהפוך לחברה בריאה, עשירה ומאושרת יותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת