העליון הקפיא את משלוח הקופים לניסויים בארה"ב

קופות קשישות מחוות מזור שהיו אמורות להישלח לארה"ב לצורך מחקר, עוכב ברגע האחרון בהחלטת בית המשפט העליון עד להודעה חדשה. הפעילים למען בעלי החיים מברכים: "זה הצעד השפוי, נקווה שהמשלוח יבוטל ולא רק ייעצר באופן זמני"

הפעילים למען בעלי החיים שנלחמו בשבועות האחרונים נגד משלוח הקופות למחקר יכולים לנשום לרווחה: בית המשפט העליון הורה הבוקר להקפיא את המשלוח שהיה מיועד לניסויים בארצות הברית עד להודעה חדשה בעניין.

את העתירה הגישה עמותת "תנו לחיות לחיות" נגד רשות הטבע והגנים, חוות מזור ובית המשפט המחוזי שאישר תחילה את המשלוח. בכך נמנע משלוח של 90 קופות מבוגרות לחוות SNBL בארצות הברית, שנחשדה בעבר כחוות מחקר שבה מבצעים ניסויים בבעלי החיים. בין 90 הקופות שאמורות להישלח לחווה, נמצאות 70 קופות מבוגרות שהחוק אוסר על שיווקן לישראל או מישראל כיוון שניצודו בחו"ל.

אנאבל זמיר, אחת הפעילות המרכזיות במאבק שלא פועלת מטעם שום עמותה הביעה סיפוק רב מההחלטה, שהגיעה לאחר מאבק ממושך ועיקש מצד הפעילים למען בעלי החיים. "זה הצעד השפוי והנכון", אמרה היום בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אנחנו מקווים ומצפים שבית המשפט יקבע כי יש לבטל את המשלוח ולא רק לעצור אותו באופן זמני, בכך הוא יעביר מסר חד משמעי ששיש לעקור את התופעה המקוממת, הפסולה והבלתי חוקית הזו מהמציאות הישראלית".

"אני לא ישנה בלילה כי אני עסוקה בלצעוק ש'המלך הוא עירום'", סיפרה אמש בסערת רגשות, "את הקופות המבוגרות הללו, שהוחזקו בתת-תנאים, הורבעו בכוח וילדו מאות ילדים אתם רוצים לשלוח למות בייסורים בארצות הברית?", זעמה. "גם את השנתיים האחרונות שנותרו להן להזדקן, רוצים שיעבירו בייסורים? אסור להם לעשות את זה!".

בשבוע הבא צפויים המשיבים בעתירה להגיש את תגובתם, ובהתאם אליהן יקבע בית המשפט העליון את המשך הטיפול בפרשה, ובבקשה להוצאת צו ביניים. ביום שישי יפגינו פעילים המתנגדים לשליחת הקופים לארה"ב בשעה 11:30 בפינת הרחובות קינג ג'ורג' ובן ציון בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת