מחר: מבצע תרומות מח עצם לאביאל בקמן

אביאל בן ה-5, שסיפורו עלה לכותרות בסוף השנה כשדף הפייסבוק שלו נמחק מהרשת, חולה במחלה נדירה שעלולה בכל רגע להפוך לסרטן. אביאל זקוק לתרומת מח עצם בדחיפות. מחר יוצבו ברחבי הארץ 34 עמדות לדגימות רוק, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להגיע - ואולי להציל חיים

אביאל ורה"מ נתניהו, היום (עמוס בן גרשום, לע"מ)

נרתמים למען אביאל: אביאל בקמן, בן 5, חולה במחלה נדירה בשם פנקוני A, אשר הטיפול בה הוא השתלת מח עצם. מחר יתקיים מבצע תרומות רחב היקף ב-34 קניונים בארץ.

המקרה של אביאל עלה לכותרות בחודש דצמבר האחרון, אז נמחק מפייסבוק דף התרומות שנפתח לו. ראש הממשלה נתניהו התערב אז ופנה אישית למנכ"ל הרשת החברתית מארק צוקרברג בבקשה להשיב את הדף - ואת הסיכוי של אביאל לחיים. היום נפגש ראש הממשלה פעם נוספת עם אביאל.

מאז התפרצה המחלה לפני שנה, מטופל אביאל בכדורים עד שיימצא לו תורם מתאים. המחלה עלולה בכל יום להפוך ללוקמיה, סרטן הדם, ולכן פועלת משפחתו של אביאל יחד עם עמותת "מאבק לחיים" על מנת למצוא תורם - לפני שהמחלה תחמיר.

ב-34 קניונים ברחבי הארץ יוצבו עמדות לגיוס דגימות רוק, על מנת לאתר תורם מח עצם לאביאל. ככל שייאספו יותר דגימות, כך יעלה הסיכוי למציאת תורם. כל התרומות יועברו למאגר הציבורי של תרומות מח עצם של בית חולים הדסה בירושלים, בתקווה שיצילו חיים של אנשים נוספים הזקוקים לתרומת מח עצם.

בעמותה מציינים כי עלותה של כל דגימת רוק עומדת על 200 שקלים שהעמותה מוציאה מכיסה, וכי תרומות כספיות בנושא זה יתקבלו, כמובן, בברכה. עם זאת, תורם שרוצה לתת דגימת רוק לא יצטרך לשלם.

יש לציין כי אזרחים שהתגייסו לצה"ל בשנים האחרונות וביום גיוסם הסכימו לתת דגימת רוק ותרומת דם, נמצאים כבר במאגר של תרומת מח העצם.

המבצע יתקיים המבצע יתקיים במוקדים הבאים: קניון שמונה - קרית שמונה, קניון נהריה, כרמיאל - מרכז מזון יהודה , גרנד קניון- חיפה , קריון -ק. ביאליק, קניון אורות -אור עקיבא , לב חדרה , קניון השרון- נתניה , קניון רננים- רעננה, קניון שבעת הכוכבים-הרצליה, קניון עזריאלי, דיזינגוף סנטר, קניון פתח תקווה, הגבעה- גבעת שמואל, קניון סירקין, מרום- רמת גן, קניון הזהב- ראשל"צ, קניותר- נס ציונה, קניון רחובות, קניון מודיעין, קניון הראל, קניון פסגת זאב-ירושלים, קניון אדומים- מעלה אדומים, קניון הדר- ירושלים, קניון לב- אשדוד, קניון גירון - אשקלון, אוניברסיטת באר שבע, ביג -באר שבע, קניון מלכת שבא- אילת, קניון עכו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת