לראשונה בארץ: ניתוח קטרקט בלייזר

טכנולוגיית לייזר המאפשרת להסיר את עדשת העין העכורה ולהשתיל את העדשה המלאכותית הגיעה גם לישראל. ההליך אמור לקצר את הליך ההחלמה, להיות מדויק ובטוח יותר. כמה זה עולה ולמי זה מתאים?

ד"ר לוינגר בחדר הניתוח (יח"צ)

כ-40% מהאוכלוסייה מעל גיל 60 סובלים מקטרקט, "יירוד" בעברית, ונאלצים להתמודד עם ירידה או שינוי בחדות הראייה ובראיית צבעים. בימים אלה מבוצעים לראשונה בישראל ניתוחי קטרקט באמצעות טכנולוגיית לייזר, המאפשרת להסיר את עדשת העין העכורה ולהשתיל את העדשה המלאכותית.

ההליך, כך אומרים במרכז הרפואי "עתידים מדיקל סנטר" מקבוצת "עיניים", שם רכשו את המכשיר, מדויק יותר, בטוח יותר ומקצר את הליך ההחלמה. יחד עם זאת, לעומת הניתוח הקיים כיום בארץ וממומן לרוב על ידי קופות החולים, עלות ההליך החדש מוערכת בכ-5,000 שקלים.

קטרקט הינו מצב של עכירות עדשת העין הטבעית, כאשר הסוג השכיח ביותר קשור לגיל מבוגר ומופיע לרוב בגילאי 55-65 ומעל גיל 60. יחד עם זאת, לעתים מופיע קטרקט גם אצל צעירים, בלידה או כתוצאה מחבלה בעין או שימוש בתרופות מסוימות.

"באמצעות מכשיר הלייזר המתקדם ביותר LenSx מבצע המנתח את השלבים הראשונים של ניתוח הקטרקט באמצעות קרן לייזר, כולל פתיחת קופסית העדשה ופירוק העדשה", מסביר ד"ר שמואל לוינגר, מומחה רפרקציה, קטרקט וקרנית בקבוצת "עיניים".

לדבריו, המכשיר מאפשר למנתח ליצור את פתחי הכניסה בקרנית בדיוק רב ביותר, בהתאם לקימור הקרנית. "המשך הניתוח מבוצע בחדר ניתוח רגיל בצורה מדויקת ובטוחה הרבה יותר", הוא מוסיף.

הניתוח מתאים לסובלים מקטרקט בעקבות השינויים שחלים בעדשת העין מפאת גיל מבוגר וכן לצעירים הסובלים מקטרקט בעקבות חבלה בעיניים או טיפול תרופתי וכן במקרים של קטרקט מולד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת