נהניתם מהשרב? החורף כבר בדרך חזרה

נושא אחד משמעותי העסיק אותנו היום בנוסף להסלמה בדרום - השרב הראשון של השנה שהיכה בכל הארץ. המשתזפים בחופי ת"א כבר נזכרו בקיץ ומילאו היום את החופים באושר גדול, אבל התחזית מבשרת: לקראת סוף השבוע החורף חוזר שוב

31 מעלות היו היום בתל אביב – מי זוכר שלפני שבוע בדיוק רמת הגולן היתה עוד מכוסה בלבן, וזאת באמת סיבה מצוינת לעזוב הכל וללכת לים. "מחר הטמפרטורות יורדות אז חייבים לנצל את היום הזה", סיפרה לנו אחת הצעירות שהשתזפו בחוף גורדון, וחברתה הוסיפה: "קמנו בבוקר, ראינו שרב, והחלטנו שהיום אנחנו פותחות את עונת הרחצה".

רק האמיצים ביותר העזו לטבול בים -  בעונה הזו טמפרטורת המים היא הנמוכה ביותר בשנה: בין 16 ל-17 מעלות בלבד. "אמא רצתה לעשות לנו הפתעה", סיפרה מיקה קובץ בת ה-5 מרמת גן, בעודה משתכשכת במים. "היא לקחה אותנו מהגן ואמרה לנו שאנחנו הולכים לים. והמים בכלל לא קרים!".

"באו המון אנשים שלא ראינו כל החורף", אומרת דליה בר מ"גלידה אייסברג". "החום הזה הוציא את חובבי הגלידה מהבתים", ואילו מוכר הארטיקים בחוף בטוח: "היום אני אעשה קופה יפה".

אז נכון שרק היינו בחופשת פורים, ונכון שרק יום ראשון וצריך לעבוד כל השבוע, אבל מזג האוויר הזה מזכיר לנו שהעונה החמה – והרטובה – כבר בדרך.

ומה צפוי בהמשך השבוע? הלילה ימשיך להיות חמים יחסית, אבל על הבוקר הטמפרטורות יתחילו לצנוח, ויחד איתן ייעשה אביך ולח. בשלישי צפויה עלייה קלה בטמפרטורות, אבל מיום רביעי החורף חוזר, לפחות עד יום שישי, עם גשם ברחבי הארץ וטמפרטורות נמוכות לעונה. בשבת יפסיק הגשם אבל עדיין יהיה קר מאד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת