בן 13 מהצפון נפגע קשה מתרסיס צבע לפורים

חג הפורים אמור להיות חג צבעוני ושמח, אך ילד אחד בן 13 מעפולה לא ישכח אותו עוד הרבה זמן. במהלך ניסיון לצבוע את שיערו בתרסיס צבע, הוא פיתח תגובה אלרגית חריפה ופונה לבית החולים עם בצקות, נפיחות בעיניים וחשש לקשיי נשימה. "אני פונה להורים - היו יותר מעורבים", אמרה אמו

הקרקפת הצרובה מספריי הצבע (המרכז הרפואי העמק)

לא כך דמיין ילד בן 13 מעפולה את חג הפורים. הילד רצה לצייר על קרקפתו משקפיים גדולים לכבוד חג הפורים: הוא חימצן את השיער כולו ואז ניסה לצייר משקפיים בספריי כהה לשיער. אלא שדקות לאחר הריסוס, החל הילד להרגיש שהקרקפת שלו מתחממת ומתנפחת, ושעיניו צורבות ומתמלאות דמעות.

הילד, שניסה תחילה להסתיר את כאביו מההורים, לא הצליח להירדם והובהל לאחר לילה של ייסורים לבית החולים "העמק" בעפולה. "הוא הגיע אלינו עם תגובה אלרגית חריפה", הסביר פרופ' אריאל קורן, מנהל מחלקת ילדים ב' בבית החולים. "עיניו היו נפוחות וסגורות, וללא טיפול רפואי מתאים הוא אף היה מפתח קשיי נשימה. מדובר בתופעה שעלולה להסתיים בחנק ובמוות".

רופאי המחלקה החלו מיידית בטיפול בתכשירי סטרואידים שמסייעים בהפחתת הבצקת והנפיחות, בשילוב עם תרופות נוגדות אלרגיה, ובשעות האחרונות השתפר מצבו של בן ה-13. הוא עדיין מאושפז במחלקת ילדים לצורך המשך טיפול ומעקב.

"לשמחתי האירוע הסתיים בטוב", סיפרה אמו, "אבל אני מציעה להורים לעקוב אחר התכשירים שבהם עושים הילדים שימוש בפורים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת