פרסום ראשון: דליפת הנפט בערבה - חומר רעיל נמצא בכביש 90

בבדיקות של המשרד להגנת הסביבה במוקד הזיהום שנגרם מדליפת הנפט נמצאו ריכוזים חריגים של חומר בשם בנזן - חומר רעיל ומסרטן - צמוד לכביש 90, באזור היישוב בית אורה. ביישוב עצמו לא נמצאו ערכים חריגים ואין סכנה לתושבים

דליפת הנפט הענקית בערבה, שגרמה נזקים גדולים לשמורה הטבע עברונה ממשיכה להשפיע על הסביבה. בבדיקות שערכו היום (שישי) אנשי המשרד להגנת הסביבה נמצאו ריכוזים חריגים של חומר בשם בנזן - חומר רעיל ומסרטן - צמוד לכביש 90.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבדיקות נערכו במוקד הזיהום, שנגרם בעקבות הפיצוץ בצינור הנפט ודליפת מיליוני קוב של נפט גולמי. נמצא כי באזור היישוב באר אורה, על כביש 90 ובסמוך לו, נמצאו ריכוזים חריגים של החומר המסוכן בנזן.

בבדיקות שנעשו ביישוב באר אורה עצמו וכן בעיר אילת נמצאו ערכים תקיניםואין כל סכנה לתושבים.

הבוקר נערך באילת אירוע הטריאתלון המתוכנן, בניגוד להמלצת המשרד להגנת הסביבה. בהערכת מצב שנערכה במטה העירייה הוחלט שלא לבטל את ריצת הטריאתלון, על אף דליפת הנפט בערבה, שגרמה לעננת ריח שעופפת בימים האחרונים את אזור אילת.

בעירייה הסבירו כי "פעולות לניטור אוויר שביצע המשרד להגנת הסביבה העלו כי לא קיימים ערכים חריגים וכי במהלך היום יפרוס המשרד להגנת הסביבה מספר תחנות לניטור נוסף של האוויר". נציגי משרד הבריאות ציינו כי מנתונים הנמצאים בידיהם אין סכנה לבריאות הציבור וכי ריח הנפט מהווה מטרד אך אינו מזיק.