בת 46 נותחה ללא סיבה - ונפטרה

בני משפחתה של אינסה דיסקין ז"ל תובעים את בית החולים אסותא, לאחר שדוח רפואי קובע כי נפטרה בעקבות טיפול לקוי. על פי ועדת הביקורת הרופא של דיסקין שלח אותה לניתוח מיותר, שגרם לזיהום שבעקבותיו מתה 3 שבועות מאוחר יותר

בת 46 נותחה ללא צורך - ונפטרה. אילוסטרצי (AP)

מחדל רפואי הביא למותה של אישה שבסך הכל הגיעה לטיפול בבית החולים? דו"ח רפואי שפורסם חושף כי תושבת כפר סבא בת 46 נפטרה לאחר שלא אובחנה כראוי, נותחה ללא צורך וטופלה באופן לקוי.

דניאל אדלסון מפרסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות" כי אינסה דיסקין, נשואה ואם לבת, הגיעה לפני כשלוש שנים לביקור אצל גניקולוג בבית החולים אסותא הישן בתל אביב, לאחר שסבלה משרירנים ברחם.

על פי הדוח שפרסמה ועדת הבדיקה שהוקמה בעקבות הפרשה, הגניקולוג שטיפל בה, ד"ר איילון לחמן, הודיע לה כי נמצאו אצלה תאים סרטניים ולכן יש לכרות בדחיפות את הרחם שלה. לאחר שיצאה דיסקין מהניתוח מצבה הידרדר ושלושה שבועות מאוחר יותר היא נפטרה.

סיבת המוות של דיסקין היתה זיהום חמור, שהתפתח לאחר שבמהלך הניתוח נוקב המעי הגס שלה. על פי ועדת הבדיקה, הנקב לא אובחן בזמן ולא טופל כנדרש. עוד נטען בדוח כי חברי הועדה לא התרשמו שהייתה אינדיקציה לביצוע הניתוח מלכתחילה.

"הם הרגו לי אותה"

בנוסף, מעביר הדוח ביקורת על הנהלת בית החולים שלא אפשרה ללבן את סוגיית העברתה של דיסקין למרכז רפואי גדול יותר. בני משפחתה של דיסקין הגישו תביעה נגד בית החולים. "שום דבר לא יחזיר לי את אינסה. לא אשכח ולא אסלח", מדגיש בעלה ומוסיף: "הם הרגו לי אותה".

"אני מרגיש בכל יום כאילו כרתו לי איבר בגוף. אנחנו מבקשים שהאחראים ייענשו. זה מעבר לרשלנות רפואית, זה עניין של טיפת אנושיות. כל בן אדם שיש בראשו עיניים ואוזניים היה יכול לראות את מצבה שהידרדר מיום ליום", סיפר בעלה.

מאסותא נמסר בתגובה: "המוות הטראגי אירע בבית החולים הישן, ומקרה זה איננו משקף את המציאות בבית החולים החדש, שבו מחלקת טיפול נמרץ מהמובילות בארץ, ומערך יועצים ממומחים. ד"ר לחמן שימש כרופאה האישי של המנוחה מטעם קופת חולים מאוחדת. ההחלטה על הניתוח התקבלה לאחר חוות דעת נוספת של רופא מומחה. משהתברר משמעויות ההחרמה במצבה ניתן למנוחה טיפול מהיר ומקצועי על ידי רופאים מומחים מהמעלה הראשונה. אנו מצרים על תוצאה טראגי למצב שלצערנו מתרחש לעיתים בבתי חולים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת