גשם בעתו: מחמישי - עלייה של 20 סנטימטרים במפלס הכינרת

כמויות המים הרבות ששטפו את הצפון והביאו לזרימה איתנה בנחלים הניבו נתונים נאים וחריגים במיוחד ל"אגם הלאומי", שמפלסו ממוקם כעת כ-80 סנטימטרים מעל "הקו האדום התחתון". הגשם אומנם הולך, אבל הפשרת השלגים רק תוסיף עוד מים

המערכת החורפית הסוערת כבר כמעט מאחורינו, אבל כבר הבוקר התפרסם נתון מעודד במיוחד אודות ההשלכות החיוביות שלה על מצב "האגם הלאומי": מיום חמישי חלה עלייה דרסטית של 20 סנטימטרים שנוספו למפלס הכינרת.

בשיחה עם חדשות 2 סיפר עמיר גבעתי מרשות המים: "מתחילת מערכת הגשם הזאת זכינו לתוספת של 30 סנטימטרים במפלס, עלייה חדה וחריגה מאוד. זה שיפר מאוד את המצב בכינרת - שנמצאת כעת 80 סנטימטרים מעל 'הקו האדום התחתון'".

השפעות הימים האחרונים הפיחו רוח אופטימית מעל מי האגם, וגבעתי ציין כי "אם עד לתחילת החודש היינו מתחת ל'קו האדום', עכשיו אנחנו נמצאים די עמוק מעליו. המצב בהחלט השתפר".

הגשם יילך, המפלס רק יעלה

גם הימים היבשים הקרובים לא מעיבים על השמחה, ואף צפויים להביא לשיפור גדול עוד יותר במצב. "בנחלים ישנה זרימה חזקה של מים שלא היה כמוה מאז 2004", סיפר גבעתי. "זה משמעותי ומבורך מאוד, ולכן אנחנו מצפים לכך שמפלס הכינרת רק ימשיך לעלות בימים הקרובים בזכות זה ובעקבות הפשרת השלגים".

לפי נתוני השירות המטאורולוגי, יירד גשם מדי פעם גם הבוקר מצפון הארץ ועד לצפון הנגב - והוא ייחלש בשעות אחר הצהריים. ינשבו רוחות ערות ותורגש התחממות. אתר החרמון סגור גם היום למבקרים.

מקום טמפ' היוםטמפ' בלילה 
רמת הגולן104
הגליל העליון73
הכינרת1510
עמק בית שאן178
חיפה1510
תל אביב1610
ירושלים95
ים המלח2112
באר שבע157
מצפה רמון104
אילת199

מחר תחול עלייה נוספת בטמפרטורות והשמיים יהיו מעוננים חלקית. מזג אוויר דומה ישרור גם ביום שלישי, וברביעי יהיה נאה עם עלייה נוספת בטמפרטורות שתקרב אותן אל הממוצע העונתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת