נפרדים מהשלג: "לילה לבן" אחרון בירושלים?

תושבי הבירה ייזכו ככל הנראה לסבב שני של פתיתים שייצבעו את עירם באווירה חורפית, וגם בהר הנגב ייתכן שלג. מחר תורגש התחממות קלה וברוב אזורי הארץ יוסיף להיות גשום. בתחילת השבוע הבא ובמהלכו תחול עלייה הדרגתית בטמפרטורות

שלג, היום (צבי אדטו)

החזאים - הפעם - קיימו את הבטחותיהם, ולראשונה זה ארבע שנים התעוררו תושבי ירושלים לבוקר לבן כשמעטה שלג מרהיב נערם על הקרקע. במקומות אחרים בארץ נרשמו כמויות נאות של משקעים, שלא תמיד היו גשמי ברכה ואף גבו את חייה של ילדה בת 7 ממודיעין עילית שטבעה במים השוצפים.

גם הלילה צפוי לרדת שלג קל בירושלים ובפסגות הגבוהות של הרי יהודה ושומרון - וייתכן שגם הרכסים בצפון ובהר הנגב ייצבעו לבן. באזור המרכז ובדרום ירד גשם מקומי קל. מחר צפויים הירושלמים להיפרד מהשלג. השמיים יהיו מעוננים וברחבי הארץ ירדו ממטרים קלים ויינשבו רוחות ערות. תורגש עלייה בטמפרטורות, אך הן יוסיפו להיות נמוכות מהרגיל בעונה.

גם השבוע הבא ייפתח באווירה חורפית, עם גשם מקומי שיישטוף ביום ראשון את הארץ מהצפון ועד צפון הנגב עד לשעות אחר הצהריים. הרוחות יוסיפו להיות ערות ותורגש התחממות נוספת. ביום שני יהיו השמיים מעוננים חלקית ותחול עלייה קלה נוספת בטמפרטורות. מזג אוויר דומה צפוי גם ביום שלישי.

אזורטמפ' הלילהטמפ' מחר
רמת הגולן26
הגליל העליון15
חיפה511
תל אביב715
ירושלים18
ים המלח1218
באר שבע512
מצפה רמון17
אילת817

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת