סוף סוף: שלג ירד ונערם בירושלים

החל משעות הבוקר ירדו פתיתי שלג בבירה ובסביבתה. הנוף הירושלמי נצבע במראה חורפי מרהיב שנעדר ממנו ב-4 השנים האחרונות. בעקבות מזג האוויר בוטלו הלימודים גם בירושלים

בוקר לבן בירושלים: חלקים רבים בעיר התכסו הבוקר בשכבה לבנה ויפהפיה בעקבות השלג, שצבע את את העיר בלבן. עשרות תושבים הגיעו לגן סאקר כדי ליהנות מהלובן. הכדורים החלו מתעופפים באוויר, בובות השלג התרוממו מעל הקרקע וירושלים כוסתה בפתיתים. בשל תנאי מזג האוויר הקשים הופסקה התחבורה הציבורית בירושלים למשך כשעה, אך עם התבהרות מזג האוויר, היא שבה לפעול כרגיל. עם זאת, הלימודים בוטלו בבירה ובמבשרת ציון בוטלו. הרכבת הקלה פועלת כרגיל.

בשעות הקרובות ועד שעות הצהריים נראה מטחים של שלג מעורב עם ברד בבירה, ולעתים אף שלג נקי. ניתן לומר בשלב זה כי המערכת החורפית לא נגמרה, וכי משקעים נוספים צפויים בצפון, במרכז ועד להר הנגב בהמשך היום.

שכבת השלג שנערמה על הכבישים, הופכת את הנסיעה מסוכנת, בשל הקושי לבלום וסכנת ההחלקה. הכבישים בירושלים פתוחים לתנועה, וכלים כבדים פועלים לפינוי השלג מהדרכים. הנהגים מתבקשים לנקוט משנה זהירות, לשמור על נסיעה במהירות נמוכה בכדי להימנע מהחלקה. בעיריית ירושלים החליטו לקיים הבוקר את הלימודים במוסדות החינוך השונים כרגיל. תלמידים רבים נותרו מאוכזבים, שכן המשחק בשלג יידחה רק לשעות אחר הצהריים.

סופת שלגים משתוללת גם בגולן

לא רק ירושלים נצבעה לבן, אלא גם הישובים הסמוכים לה. בהתנחלויות הממוקמות באזורים ההרריים הגבוהים של הרי יהודה ושומרון, צפויים לרדת פתיתים. בעקבות השלג לא יתקיימו לימודים בצפת, בצפון רמת הגולן, וביישובים הבאים במרום הגליל: כרם בן זמרא, דלתון, העמוקה, עלמה, מירון, בר יוחאי. חשוב להתעדכן במוקד העירוני. מועצה האזורית מטה בנימין לא יתקיימו לימודים בבית אל, בעופרה וכן במבשרת ציון.

בשעה זו משתוללת סופת שלגים שמגיע לגובה של מעל חצי מטר, ביישוב מרום גולם. השלג חוסם את הכניסות לבתים, ואין גישה לכבישי האזור.  גשמים יורדים בצפון ובמרכז, ושלגים בהרים. במשך היום צפויים גשמים מדי פעם מהצפון ועד הנגב מלווים ברוחות חזקות. שלג יירד בחרמון, בהרי הצפון והמרכז, בירושלים וייתכן גם בהר הנגב. הטמפרטורות נמוכות במיוחד. קיימת סכנת שיטפונות והצפות.

הטמפרטורות הצפויות ברחבי הארץ: בקצרין 2-5, בחיפה 6-9, בתל אביב 7-10, בירושלים מינוס 1 ועד 2, בבאר שבע 5-7 ובאילת 11-16 מעלות. הים התיכון עדיין מסוכן, גובה הגלים 350-250 ס"מ, טמפרטורת המים 16 מעלות.

מחר ייעשה מעונן עם גשמים קלים שייחלשו, עדיין קר מהרגיל. בראשון מעונן חלקית עם גשמים מקומיים שייפסקו במהלך היום והטמפרטורות יעלו מעט. בשני יהיה מעונן חלקית עד בהיר והטמפרטורות יעלו, בשלישי מעונן חלקית עם עוד התחממות.

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת