השיא עוד לפנינו: מתכוננים לשלג בירושלים הלילה

אם לא יחולו התפתחויות לא צפויות, יחדור לפנות בוקר אוויר קר לשמי הבירה שיביא להיווצרות שלג. התושבים צפויים להתעורר לבוקר לבן שבו, לפי ההערכות, ייערמו על הקרקע 5 ס"מ. רק בשעות הבוקר יוחלט האם יתקיימו לימודים

תושבי ירושלים כבר שבעו הבטחות, אבל הפעם נראה כי בשורת החזאים על שלג שיירד בירושלים רצינית לגמרי. אם לא יחולו תפניות בלתי צפויות, תתכסה הבירה במהלך הלילה במעטה לבן שלפי ההערכה ייערם על הקרקע בעובי של כ-5 סנטימטרים.

האוויר הקר שיהיה אחראי להיווצרות השלג מרחף, נכון לשעות הערב, כמעין בועה בשטח שבין קפריסין ללבנון. הוא נע באיטיות דרומה לכיוון ישראל - ויגיע לאזור הבירה לכל המאוחר בשעות הבוקר של מחר. אחרי לילה קר, צפויים תושבי העיר להתעורר לסוף שבוע לבן.

השלג שייערם לא צפוי לשבש לחלוטין את שגרת החיים בירושלים. כדי לתת מענה לכל תרחיש, העמידה העירייה בכוננות 50 מפלסות וכן כ-40 טונות של מלח שיפוזרו על הכבישים כדי למנוע מהם לקפוא. בשלב זה, לא ברור האם יאפשר המצב את פעילות מערכת החינוך הירושלמית כסדרה. העירייה תתכנס לדיון כדי לקבל הכרעה, והודעה לתושבים תימסר בסביבות 6:00 בבוקר.

אוטובוסים אין, לימודים - עדיין לא ברור

עבור מי מבין תושבי הבירה שתכנן לנוס הלילה לגוש דן מאימת הקור העז, הודיעה עיריית ירושלים על ביטול קווי הלילה של "אגד" בעיר וכן על הפסקת פעילות קו 480 לתל אביב וממנה עד לשעות הבוקר - זאת, בשל תנאי מזג האוויר הקשים הצפויים.

אזורים שבהם כבר נרשמת התרגשות שיא הם הגולן והגליל העליון. שלג כבד יורד בקיבוץ אלרום שבצפון הרמה כבר מ-4:00 לפנות בוקר, והיישוב כולו התכסה לבן. תושבי הסביבה סיפרו כי שנים ארוכות לא זכו לכמות כל כך נאה של שלג - ואכן, על אחד הספסלים הצטבר מעטה לבן בעובי כ-40 סנטימטרים.

הלובן המרהיב גרם לשיבושים קשים של כל שגרת החיים בצפון רמת הגולן: צירי תנועה ראשיים רבים שם נחסמו כמעט לחלוטין, ובחלק מבתי הספר שם ובגליל העליון בוטלו הלימודים. אם לא תורגש התחממות בלתי צפויה, אמור השלג להימשך להיראות על הקרקע למשך השבוע הקרוב - לטובת מטיילים שיירצו לבוא ולצפות בו בחינם. 

הקור העז גרם לא רק לשיבושים בתנועה, אלא גם לחשש בחברת החשמל מפני מצוקת אספקה של הזרם עד 21:00 הערב. בשל כך, נקראים הצרכנים להימנע בשעות אלה מהפעלת מכשירים "זוללי אנרגיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת