חצי מטר שלג בגולן, מחר גם בירושלים

עצים קרסו, קווי חשמל נותקו, הילדים נשארו בבית - אך שיאה של המערכת החורפית עוד לפנינו. שלג כבד ממשיך לרדת בגולן, ונערם כבר ל-50 ס"מ של שכבה לבנה. הירושלמים, שבעי אכזבות מהשבועות האחרונים, יזכו גם הם לסופ"ש לבן - החל ממחר בבוקר

חגיגה לבנה בצפון - בירושלים עדיין ממתינים: שלג ממשיך לרדת משעות הלילה בכל צפון רמת הגולן, ובחלקים מסוימים ברמה הוא נערם עד לגובה של כחצי מטר. בירושלים, לעומת זאת, השלג עדיין מתעכב אולם לקראת הבוקר מחר צפויים גם ילדי הבירה לחגוג עם בובות שלג ומזחלות מאולתרות.

בקיבוץ מרום גולן החלו הבוקר מפלסות לפנות את השלג הרב שנערם במקום. גובה השלג הגיע לכ-25 סנטימטרים ובשלב זה עדיין אין גישה לקיבוץ. הלימודים בבית הספר "אביטל" בצפון רמת הגולן ובבית הספר "הר וגיא" בגליל העליון - בוטלו. מרבית הכבישים בגולן חסומים וטרם פולסו, והשלג צפוי להמשיך ולרדת בשעות הקרובות.

"שלג כבד יורד מהלילה בקיבוץ מרום גולן, הגובה כרגע הוא 40 ס"מ", סיפר לחדשות 2 באינטרנט שפי מור, מנכ"ל תיירות מרום גולן. "יש הפסקת חשמל רציפה כבר משעות הבוקר וקרסו מספר עצים, אבל אנחנו נהנים. ביקשו מאורחי כפר הנופש לעזוב את המקום, כי יש קושי בנסיעה בכל כבישי צפון הגולן - אבל מאוד יפה פה".

הרוחות החזקות נחלשו מעט, ולכן החלק הסוער של המערכת שליווה אותנו אתמול נעלם. הסיכוי לנזקים גדולים למערכת החשמל ולקריסת עצים פחת משמעותית. אנחנו מתקדמים לכיוון החלק הקר ביותר של המערכת, שיהיה מחר. הלילה ימשיכו לרדת גשמים ושלג בצפון, ובמהלך הלילה עם צניחת הטמפרטורות, נתחיל לראות שלג מעורב בגשם גם בירושלים ובהרי המרכז הגבוהים מ-700 מטרים.

מחר: שלג ייערם גם בירושלים

לקראת הבוקר מחר צפוי להתחיל שלג של ממש בירושלים והוא יימשך עד שעות הצהריים. השלג צפוי להיערם למספר סנטימטרים וייתכן שבאופן מקומי - אף למעל 10 סנטימטרים. גל שלג נוסף בירושלים צפוי להגיע בשישי בערב, כך שתושבי הבירה יקבלו את מנת השלג לה הם מצפים.

מחר יהיה קר מאד בכל אזורי הארץ ופרט לשלג, הגשם ימשיך לרדת בכמויות גדולות. בשבת ימשיך להיות קר מאד אך עוצמות הגשם יפחתו משמעותית, בין הגשמים יתארכו ההפוגות. ביום ראשון - גשם מקומי מדי פעם, בעיקר עד אחר הצהריים, וביום שני כבר ייעשה חם יותר.

בימים האחרונים נוכחנו לראות שההשערות על כל שזו העונה הגשומה ביותר מאז שנת 2004 - התגשמו. בחלק מתחנות המדידה עד סוף השבוע יושג הממוצע השנתי, ובחלקן כבר עברנו אותו. ולמתחפשים, הנה גם תחזית ראשונית לפורים: נוח לעונה, בלי גשם - אך על כך עוד נעקוב ונעדכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת