נס בישראל: הלב המקורי שב לפעול, המלאכותי הוסר

חיים אבוחצירה הסתובב שנתיים עם לב מלאכותי שהושתל לו אבל אז הרופאים גילו שהלב המקורי שלו שב לפעול. בניתוח מורכב שארך 10 שעות הלב המלאכותי הוצא והמקורי שב לפעול באופן תקין. "קיבלתי את החיים במתנה מחדש", אמר אבוחצירה המאושר. "הצילו אותי פעמיים"

"מאושר", אבוחצירה לאחר הניתוח (מרכז רפואי "כרמל")

נס בישראל: לפני שנתיים חלה חיים אבוחצירה, בן 28, במחלת לב קשה וקטלנית ולבו כמעט ופסק מלפעום. במרכז הרפואי כרמל הושתל לו לב מלאכותי, אך למרבה המזל לבו המקורי התאושש במהלך השנתיים שחלפו, והשבוע לראשונה בישראל הוציא הצוות הרפואי את הלב המלאכותי ושיחזר את לבו המקורי.

"כושר תפקוד הלב שלו הגיע בקושי ל-15% מהיכולת שלו", אמר ד"ר עופר אמיר מנהל היחידה לאי ספיקת לב בבית החולים כרמל, שטיפל בו. "בחודש נובמבר האחרון לאחר שעשינו לו בדיקת אקו מיוחדת במאמץ גילינו החלמה יוצאת דופן של שריר הלב והתחלנו לחשוב בזהירות על אפשרות להוצאת הלב המלאכותי".

בשנתיים האחרונות, לאחר ניתוח השתלת הלב המלאכותי, הסתובב אבוחצירה עם תיק קטן על הגב, בו נשא את הסוללות שהניעו את הלב המלאכותי שלו. "התיק הפך להיות חלק ממני וכבר שכחתי את קיומו", הדגיש אבוחצירה המאושר.

הניתוח המורכב שערכו להוצאת הלב המלאכותי והחזרת הלב המקורי ערך עשר שעות ולבסוף הלב חזר למצב תקין לחלוטין. "הצילו אותי פעמיים וקיבלתי את החיים במתנה מחדש" אמר אבוחצירה בהתרגשות. "אני מאושר עד השמיים - קיבלתי את החיים שלי במתנה פעמיים, ואין לי איך להודות לאלוהים שהציל אותי". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת