הסערה כבר כאן: סיכוי טוב לשלג בירושלים

האובך וזיהום האוויר שפקד אותנו בשעות האחרונות מפנה את מקומו אט אט לגשם שמתפשט מן הצפון אל המרכז. מחר בערב יחדור אלינו אוויר קר שמקורו ברוסיה, ובעקבות זאת יחל לרדת שלג בהרי הצפון והמרכז - כולל כנראה גם בירושלים ובצפת. השלג ככל הנראה לא ייערם - אבל זה לא יפריע לחגיגה. הגשם ייפסק רק בתחילת השבוע הבא

הסערה כבר כאן. היום שרר בעיקר אובך והורגשו רוחות חזקות וסופות חול בדרום, ובשעות אלה רמות זיהום האוויר מגיעות לפי 5 עד 15 מהרגיל. בשעות האחרונות גם הגשם מצטרף לחגיגה, וכעת מתפשטים הגשמים בהדרגה מן הצפון אל המרכז, בליווי סופות רעמים יחידות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

אבל שיא המערכת החורפית עוד לפנינו, עם חדירתו של אוויר קר בכל שכבות האטמוספרה, שמקורו באזור רוסיה. הלילה ומחר יוסיף להיות חורפי וסוער, הגשמים יירדו מהצפון ועד לצפון הנגב ובדרום ישרור אובך. במהלך היום (רביעי) הטמפרטורות יירדו בהדרגה ובהרי הצפון יחל לרדת שלג שצפוי להיערם.

בשעות הערב המאוחרות ובלילה שבין רביעי לחמישי יהיה קר מספיק גם בהרי המרכז, וייתכן שלג בפסגות השומרון ויהודה ואף בירושלים. ראוי לציין כי גם אם ייערם השלג, תהיה זו היערמות זמנית בלבד משום שביום חמישי יירדו גם גשמים באזור המרכז, שיגרמו להפשרתו המהירה של השלג.

במהלך יום חמישי יוסיף הגשם לרדת מדי פעם מהצפון ועד הנגב, והשלג ימשיך לרדת בפסגות הגבוהות של הגליל והגולן, ושוב בשעות הלילה והבוקר של שישי – קיים חלון הזדמנויות לשלג בגבהים של 700 מטרים ומעלה, כלומר גם בצפת וירושלים, אך מכיוון שקיימת אי ודאות אפילו לטווח הזה – הכל עדיין יכול להשתנות ואנחנו ממשיכים לעקוב.

כרגע נראה שגם בסוף השבוע וביום ראשון יהיה חורפי וקר למדי, עם גשם מדי פעם. רצף ימי הגשם שמתחיל היום ויסתיים רק בתחילת השבוע הבא יביא את מדי הגשם ברחבי הצפון והמרכז לממוצע השנתי ואף יותר מכך, כבר בשלב זה של העונה – עוד לפני גשמי מארס ואפריל.

כל העדכונים על מזג האוויר לפני כולם - בתחזית חדשות 2 בפייסבוק