השלג חוזר - אולי גם בירושלים

החורף עוד מעט כבר נגמר, אבל לפי כמויות המשקעים נראה שתהיה זו העונה הגשומה ביותר מאז 2005. החל ממחר מזג האוויר יתהפך, השמש תיעלם וגשמים ירדו מהצפון ועד הנגב. מיום רביעי בערב, וביתר שאת ביום חמישי, יירד שלג בפסגות הגליל והגולן מעל 700 מטרים. ובירושלים? יש סיכוי לא רע, אבל נצטרך להמתין ולראות

אם נהניתם מהשמש והאביב של הימים האחרונים – היכונו למהפך. החל ממחר ממזג האוויר מתהפך, ובמהלך היום יהיו רוחות חזקות ואובך בעיקר בנגב. בצפון ובמרכז תהיה הגבלת ראות, ואז בשעות הערב יגיע הגשם ועימו מערכת חורפית משמעותית שבשיאה גם שלג בהרי הצפון – ואולי גם בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגשם יגיע החל מיום שלישי בלילה וביום רביעי. צפויים גשמים מהצפון ועד לצפון הנגב, בעיקר במישור החוף הצפוני. רוב המשקעים יהיו בצפון ובהרים, כמו במערכת החורפית הקודמת.

גם שלג צפוי לנו מיום רביעי בערב. עם ירידת הטמפרטורות נראה שלג יורד בהרי הצפון, בחרמון כמובן, אבל גם בפסגות הגבוהות בגולן ובגליל, במיוחד במהלך יום חמישי. משעות הצהריים תגיע עוד חזית קרה, וכשהטמפרטורות ירדו אנחנו צפויים לשלג בהרים בגבהים של 700 מטרים ומעלה.

העונה הגשומה ביותר מאז 2005

ולשאלת מיליון הדולר – האם סוף סוף נראה שלג בירושלים? בלילה שבין חמישי לשישי יש אפשרות לשלג גם בבירה. אנחנו עדיין רחוקים מהמערכת הזו כך שקשה להמר, אבל נכון לעכשיו נראה שייתכן שלג בירושלים.בשישי ובשבת ימשיך להיות סגרירי והמערכת תיכנס לרגיעה רק ביום ראשון. גם אחרי שהמערכת הזו תסתיים, נראה ככל הנראה עוד ימים חורפיים במהלך השבוע-שבועיים הקרובים.

הצפון נכון להיום גשום מהממוצע לעונה, אולם במרכז יש מחסור קל. אחרי המערכת הקרובה נגיע לממוצעים העונתיים עוד לפני הגשמים של מארס ואפריל, מה שלא קרה בשנים האחרונות - ואפשר להגיד שזו העונה הגשומה ביותר מאז 2005.