הבוקר: האחיות בשביתת אזהרה

הבוקר נפתחת שביתת אזהרה בת 24 שעות מצד אחיות בתי החולים והמוסדות הרפואיים. האחיות מוחות על תפוסה כמעט כפולה בבתי חולים ברחבי הארץ וממוצע של 130% תפוסה. "אם במשרדי הממשלה יושבים אנשים רציניים - לא תהיה שביתה", אמרה אתמול יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן

אחיות בתי החולים, טיפות חלב, ושרותי בריאות כללית, פותחות הבוקר בשביתת אזהרה למשך 24 שעות לאחר שהמשא ומתן בינן לבין נציגי האוצר הסתיים ללא תוצאות. האחריות מוחות על הצפיפות הגוברת בבתי החולים ועל המחסור באחיות במחלקות השונות.

"הגיע הזמן שיפנו את החולים מהפרוזדורים ויפתחו את כל המחלקות שסגרו", אמרה הבוקר יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן לחדשות 2, "מגיע לחולים לשכב כמו שצריך. צריך לפתור את המחסור באחיות ושלא יפקירו את החולים בפרוזדורים".

לדברי האחיות, בחלק מבתי החולים בארץ התפוסה מגיעה לכ-180% במחלקות פנימיות, בעוד שבבתי חולים אחרים, התפוסה הממוצעת מגיעה לכ-130%. "אני לא בעד שביתה, ואני מאמינה שאפשר יהיה לסיים את המשבר הזה באמצעות הבנות שיושגו במסגרת משא ומתן. פשוט שידברו אתנו, ויגלו נכונות לפתרונות", אמרה אתמול כהן בשיחה עם "גלובס".

"אני מזהה שיש הרבה אמפתיה כלפינו, וכנראה שבירושלים מבינים שאנחנו צודקות, שפשוט אי אפשר להמשיך כך יותר, שגם לי ולכל שאר האחיות יש גבול, יש קצה", אמרה כהן, "אם במשרדי הממשלה יושבים אנשים רציניים - לא תהיה שביתה".

כהן הוסיפה: "מחלקות האשפוז הפכו להיות כמו שדה תעופה, אחד משתחרר והולך הביתה, ושני בא. אין לזה סוף, האחיות עומדות מנגד, ומתמודדות במצב בלתי אפשרי, תוך מחסור חריף בכוח עזר", סיפרה ל"גלובס", "אני לא רוצה מהמדינה שקל. אני רק מבקשת שיאפשרו לי, כאחות, לפעול על פי החוק ועל פי תקנות בריאות לעם שקובעות תקן של מספר מיטות, מספר חולים ומספר אחיות. בהיעדר עמידה בתקן הזה, המדינה הופכת גם אותי לעבריינית", סיכמה.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "המו"מ עם יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, נמשך כל הלילה. על אף מאמצי סגן שר האוצר ונציגי משרדו למצוא פתרונות שיקלו על העומס המוטל על האחיות, טרם הושג הסכם והאחיות החליטו לשבות היום. המו"מ יימשך גם היום על מנת להגיע לפתרונות ולסיים את השביתה מהר ככל הניתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת