כיסא הושלך על אח - בילינסון שובת שעתיים

ביה"ח בילינסון החליט להיאבק בתופעת האלימות הקשה נגד הצוותים הרפואיים. אח בחדר המיון בבית החולים הותקף הלילה בכיסא שהושלך לעברו ע"י חולה שזעם על משך ההמתנה לקבלת טיפול. בתגובה הודיע ביה"ח על השבתה בין 10:00-12:00 והורה למד"א שלא להעביר חולים לחדר המיון

שביתת האחיות נדחית ביום (חדשות 2)

שוב, אלימות קשה נגד הצוות הרפואי בבית חולים: חדר המיון בבית החולים בלינסון בפתח תקווה מושבת למשך שעתיים, מהשעה 10:00 ועד 12:00, במחאה מחאה על תקרית אלימה שהתרחשה הלילה במקום, נגד אח בצוות הרפואי.

על פי עדויות של העובדים בחדר המיון, פנה הלילה האח אל החולה בשביל לשאול לשלומו, זה התרגש על משך הזמן הרב שנאלץ להמתין, החל להתפרע ולקלל. החולה אחז בכסא שהיה בסמוך אליו והשליכו לעבר האח - שנפגע וסובל מחבלות ברגלו, אך לא נזקק לטיפול רפואי. בעקבות התקרית החמורה, הנחה בית החולים בילינסון את "מגן דוד אדום" שלא להעביר חולים לחדר המיון.

המשנה למנהל מרכז רפואי רבין ד"ר בועז תדמור אמר לחדשות 2: "סגרנו לשעתיים לאות מחאה, אנחנו מנהיגים מדיניות של אפס סובלנות לאלימות. מצבו של האח שהותקף הלילה טוב, אבל לא נרשה מקרים כאלה אצלנו בעתיד, ועל כן גם הנחינו את מד"א לא להפנות חולים עד 12:00".

מסתמן: מחר - שביתת אחיות

במקביל, צפויות האחיות בבתי החולים לפתוח מחר בשביתה בת 24 שעות, במחאה על העומס עמו הן נאלצות להתמודד ועם המחסור החמור בכוח אדם בענף.

השביתה תכלול את בתי החולים, המרפאות, מכוני אשפוז ואת האחיות בבתי הספר. בחדרי הניתוח ובקופות החולים יעבדו במתכונת שבת. בכל עיר תפעל תחנת טיפת חלב אחת שתטפל רק בפגים ובנשים הרות בסיכון.

יו"ר הסתדרות האחיות בישראל אילנה כהן התריעה ואמרה כי האחיות נמצאות במצב שעל סף קריסה עקב העומס הרב במחלקות בית החולים. "המצב הקטסטרופלי של העדר חמור באחיות מביא לקריסת מערך האחיות", היא אומרת. "מדובר במצב בלתי אפשרי שאף פוגע באיכות השירות לכלל תושבי מדינת ישראל. אני מרגישה חובה לצלצל בפעמון האזהרה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת