ניסיון אחרון למנוע את שביתת האחיות ביום ראשון

הסתדרות האחיות בישראל הודיעה על שביתה כללית בת 24 שעות בתחילת השבוע הבא. הסיבה: מערך האחיות, לטענתן, נמצא על סף קריסה. "אני מרגישה חובה לצלצל בפעמון האזהרה", מסבירה אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות. מחר ייפגשו נציגי האוצר עם האחיות במטרה למנוע את ההשבתה

מאמצים למנוע את השביתה, ארכיון (רויטרס)

מדינת ההשבתות: ביום ראשון תצא לדרך שביתת האחיות. בשלב זה מדובר בשביתת אזהרה בת 24 שעות בלבד שתכלול את בתי החולים, המרפאות, מכוני אשפוז ואת האחיות בבתי הספר. בחדרי הניתוח ובקופות החולים יעבדו במתכונת שבת. בכל עיר תפעל תחנת טיפת חלב אחת שתטפל רק בפגים ובנשים הרות בסיכון.

האחיות מוחות על העומס שאיתו הן נאלצות להתמודד ועם המחסור החמור בכוח אדם בענף. בהסתדרות האחיות החליטו על השביתה כצעד אזהרה, זאת לאחר פגישה שהתקיימה בבית ההסתדרות בת"א, בלשכתו של יו"ר ההסתדרות עופר עיני, והסתיימה ללא תוצאות.

"האחיות בישראל על סף קריסה"

יו"ר הסתדרות האחיות בישראל אילנה כהן התריעה ואמרה כי האחיות נמצאות במצב שעל סף קריסה עקב העומס הרב במחלקות בית החולים. "המצב הקטסטרופלי של העדר חמור באחיות מביא לקריסת מערך האחיות", היא אומרת. "מדובר במצב בלתי אפשרי שאף פוגע באיכות השירות לכלל תושבי מדינת ישראל. אני מרגישה חובה לצלצל בפעמון האזהרה".

במשרד האוצר לעומת זאת הביעו תמיהה מכוונת האחיות לשבות, בהודעה שנמסרה טוען המשרד כי בחודשים האחרונים מתקיים תהליך משותף למשרד האוצר ומשרד הבריאות במטרה להגדיל את מספר האחיות ולהקל את עומס העבודה על האחיות.

האוצר: "שביתה בימי חורף אלה אינה לגיטימית"

"האחיות נמצאות במסגרת הסכם שכר ותקינה שנתחם באמצעות ההסתדרות הכללית עד לסוף
שנת 2012 והן מחויבות ל"שקט תעשייתי" עד לתום תקופה זו", הסבירו באוצר ותקפו: "שביתה בתקופה זאת ובעיקר בימים אלה של חורף אינה לגיטימית ומהווה פגיעה מיותרת בציבור החולים".

למרות חילוקי הדעות בין הצדדים, אמורים נציגים בכירים של משרד האוצר להיפגש עם יו"ר הסתדרות האחיות מחר במשרדי האוצר בירושלים בניסיון למנוע את השביתה הצפויה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת