צפו: כריש ענק נלכד סמוך לחופי עכו

אשרף סוועד לא רק שלא לכד ברשתו טרף, אלא טורף עצום במשקל של כחצי טונה המשתרע לאורך כחמישה מטרים. אחרי שסירתו החלה להתנועע בעוצמה הוא מיהר לשוב לחוף - שם נחשף הוא ויתר הנוכחים במקום למחזה לא שגרתי. כך זה נראה

אשרף סוועד מעכו הוא דייג ותיק, אבל שום דבר שהעלה בחכתו לאורך כל השנים אינו דומה למה שתפס ברשת שהשליך הבוקר אל מעמקי הים: כריש כחול במשקל יותר מחצי טונה התגלה סמוך לחופי העיר הצפונית, מאורע נדיר למדי שהתקבל בהתרגשות לא רק על ידי הדייגים המקומיים - אלא גם בקרב אנשי רשות שמורות הטבע שאספו את הפגר האדיר לצרכי מחקר.

גופו הענק של הכריש משתרע לאורך כחמישה מטרים. הוא התגלה כשסוועד החל יום רגיל של דיג שבו השליך את הרשת אל המים, וכעבור זמן קצר הבחין בכך שהסירה שבה שט החלה להתנועע בעוצמה רבה. כשראה גם ברשת הולכת ונקרעת לגזרים החליט שלא לקחת שום סיכון והחל להפליג לכיוון המרינה של עכו.

רק כשהגיע לחוף מבטחים, נדהם סוועד לגלות כי לכד ברשתו את הטורף האדיר - שהגיע ליבשה מת. "זו חוויה שלא ניתן לתאר", הוא אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "תפסתי בעבר הרבה דגים ולא מעט יצורים ימיים מוזרים, אבל דבר כזה אף פעם לא קרה לי".

הוא הוסיף בהתרגשות: "בדקתי גם עם הדיגיים הוותיקים האחרים כאן וכולם אמרו שזה מחזה נדיר ושבמשך יותר מ-50-60 שנה לא נתפס כריש בכזה גודל ברשת של דייג בארץ".

עד לפינוי פגר הכריש התקבצו רבים סביב האטרקציה הנדירה ותיירים שהיו במקום אף הצטלמו לצדה. גם אחד מאנשי רשות שמורות הטבע, שהגיעו לאסוף את הייצור הימי העצום, התקשה לשמור על קור רוח. "זה באמת מחזה נדיר. לא בכל יום רואים כריש כזה שנתפס ברשת של דייג, אבל בהחלט יש בים התיכון בעלי חיים מהזן הזה".

הוא הוסיף כי בבדיקות שייערכו בפגר ייבדקו, בין היתר, הנסיבות שהביאו את הכריש לשחות במרחק זעום כל כך מחופי ישראל - אזור שבו הימצאות בעלי חיים מסוג זה נחשבת נדירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת