חגיגה בחרמון: "לא זוכרים שלג כזה 10 שנים"

פסטיבל החורף עוד לא הולך - לפחות בצפון הארץ. בפסגות ההרים בגולן ובגליל מעל גובה 900 מטרים צפוי השלג להמשיך לרדת עד שעות הבוקר המאוחרות. בצפון רמת הגולן בוטלו לימודים בעקבות השלג, אולם בצפת הם נערכים כרגיל. והחדשות הטובות באמת: מפלס הכנרת עלה מיום חמישי ב-16 סנטימטרים, מעל מטר שלג הצטבר באתר החרמון

למרות שבאזור המרכז נרגעו קצת הרוחות, בהרי הצפון - הסערה עדיין בעיצומה. בצפון רמת הגולן הודיעו על שיבושים במהלך היום בתחבורה. כמה מבתי הספר יישארו סגורים, לאחר שעשרות סנטימטרים של שלג נערמו בדרכים. ובחרמון חגיגה אמיתית - מעל מטר שלג הצטבר במפלס התחתון ביממה האחרונה, ובאתר מודים: "לא זוכרים שלג כזה ב-10 שנים האחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים על הסופה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

בבית הספר אביטל ברמת הגולן לא יתקיימו היום לימודים בעקבות השלג. בנוסף, הסעות התלמידים מכל יישובי צפון הגולן לא יתקיימו. שיבושים צפויים גם בשעות הבוקר בתחבורה הציבורית בצפון הגולן, זאת עד שיפונה השלג שנערם בכבישים.

בשעות הבוקר שלג החל לרדת ולהיערם באזור חברון ובקרית ארבע, הדרכים במקום נחסמו לתנועה ובשלב זה מסתמן כי הלימודים באזור לא יתקיימו. התחבורה הציבורית תשוב לפעול לאחר שמפלסות השלג יפתחו את צירי התנועה.

בעקבות מזג האוויר הסוער נסגרו לתנועה מספר כבישים ברחבי הארץ. בצפון: כביש 98 מעין זיוון עד הכניסה לחרמון; כביש 99 מעין קנייא עד מסעדה; כביש 959 צומת האמיר לכיוון בראון; כביש 978 צומת האמיר לכיוון מסעדה; כביש 9799 צומת גוב געש עד צומת אל רום; כביש 9881 מצומת פורן לצומת הכניסה למרום גולן דרום. אתר החרמון סגור גם היום בעקבות הסערה.

בדרום: כביש 90 בין מלונות ים המלח לכניסה לעין גדי חסום בשל הצפה של נחל צאלים ונחל חבר; כביש 234 גשר צאלים חסום עקב הצפה של נחל הבשור.

בעקבות המערכת החורפית נרשם זינוק מרשים במיוחד במפלס הכנרת. מיום חמישי נמדדה עלייה של 16 סנטימטרים במפלס המים, וכעת - למרות שהדרך עדיין ארוכה - נמצאת הכינרת רק 3.9 מטרים מתחת לקו העליון העליון. ברשות המים מעריכים כי בעקבות זרימת המים המוגברת בנחלים יעלה המפלס עוד בימים הקרובים, גם לאחר שתסתיים המערכת הנוכחית.

ואילו באתר החרמון חוגגים הבוקר, אחרי שביממה האחרונה נערם שלג בגובה של יותר ממטר. בעקבות הסערה האתר סגור למבקרים לפחות עד מחר בבוקר, אז תיערך הערכת מצב מחודשת.

"עד אתמול קיבלנו כ-65 ס"מ של שלג יפהפה", אמר מנהל אתר החרמון שאול אוחנה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, "ולפנות בוקר היינו בהלם כשנוסף כחצי מטר נוסף. אני לא זוכר שלג כזה בעשר השנים האחרונות. זה פשוט מדהים ולא מפסיק מהבוקר לרדת".

"יש ירידה קצת במבקרים ובהזמנות כי השיא מאחורינו, אבל אני מאמין שהשלג הזה ישאב אליו הרבה מאד גולשים כי התנאים הם ממש כמו באירופה ואני לא מגזים", הוסיפו בחרמון. "הכבישים חסומים לחלוטין ולכן סגרנו את האתר, אנחנו מפעילים שופלים כבדים ואת המשאיות שלנו, ופינוי כזה לוקח מעל 48 שעות. אבל ברגע שייפתח, אנחנו יכולים להציע סקי נפלא כמו באירופה".

אמש: השלג בירושלים לא נערם

במהלך אתמול נאספו עשרות סנטימטרים של שלג בצפון הגולן ואף מספר סנטימטרים בפסגות הגליל, אך השלג שירד בירושלים - לאכזבתם של תושבי העיר - לא נערם.

החלק הסוער של המערכת החורפית מאחורינו, אך גם הבוקר צפוי לרדת גשם מדי פעם שייחלש בהדרגה. בהרים מעל גובה 900 מטרים צפוי שלג עד שעות הבוקר המאוחרות. החל ממחר ועד ליום חמישי לא צפוי גשם, אך הוא יחזור ככל הנראה בסוף השבוע.

אתם צילמתם: כך נראים השלג והסערה ברחבי הארץ

אתם מוזמנים לשלוח לנו תמונות טובות של הסופה והשלגים, למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט או לפרסם בדף של חדשות 2 בפייסבוק. התמונות הטובות ביותר יגיעו לאתר ואולי גם למהדורה המרכזית של חדשות 2