שלג בפסגות הגליל והגולן, הירושלמים מאוכזבים

מי שקיווה לבנות אנשי שלג בירושלים, התבדה. הטמפרטורות הגבוהות יחסית לא מאפשרות הצטברות של שלג על הקרקע, אלא רק גשם מעורב בשלג. בצפון לעומת זאת, סערה אמיתית: בפסגות הגולן והגליל יורד שלג של ממש שמצטבר על הקרקע, המשטרה וצה"ל מפנים מטיילים שנתקעו בסופה בהר מירון

לאחר התחזיות שציפו, אולי, לשלג ראשון בבירה מזה ארבע שנים - קמו הירושלמים לשבת קרה מאוד, אבל ממש לא לבנה. הטמפרטורה בירושלים שעומדת על בין 2-4 מעלות, גרמה לכך שרק פתיתי שלג מעורבים בשלג ירדו ברחובות העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על הסופה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

מי שכן זכו למנה מכובדת של שלג הם תושבי הגליל והגולן, שם השלג ירד משעות הבוקר ונערם על הקרקע לגובה של יותר מ-10 סנטימטרים. הסערה והרוחות החזקות אף הֵביאו לקריסה של עשרות עצים ביער בירייה שנעקרו מהשורש. המשטרה וכוחות צבא מסייעים בפינוי כמה עשרות מטיילים שנתקעו בסופת השלג בהר מירון.

בתל אביב הגלים הגבוהים התרוממו מעבר לשבעה מטרים וסיפקו למטיילים האמיצים מראה מלבב, וגם מי שבחר לצאת וּלטייל בדרום - נהנה ממראות שוצפים של שטפונות.

בצפון, לאחר לילה של ברד ורוחות עזות, שלג החל לרדת הבוקר בפסגות העיר צפת והר מירון. מטה החירום בעיר נערך בהתאם. גם בצפון רמת הגולן יורד שלג קל, כאשר מפלסות החלו לעבוד מהיישוב אלוני הבשן בכבישים לכיוון צפון. בקיבוץ מרום גולן משתוללת סופה כאשר מעל 10 ס"מ של שלג נערמו.

בעקבות השלג בגולן, החלה המשטרה בחסימת צמתים למעבר כלי רכב. בין הצמתים החסומות: צומת השיריון, צומת ווסט וצומת עין זיוון בגולן. בגליל נחסם כביש 886 בין קיבוץ יפתח לקיבוץ משגב עם, שם השלג החל להיערם על הקרקע.

עד מחר בשעות הצהריים עדיין צפוי גשם לפרקים מהצפון ועד הנגב, וקיים חשש לשטפונות והצפות. בהרי הצפון עד מחר בשעות הבוקר עדיין צפוי שלג. ובירושלים – אם יהיה מספיק קר, ייתכן שבשעות הערב יירדו פתיתים בפסגות הגבוהות של הרי המרכז - אולם השלג לא ייערם.

החל ממחר בשעות אחר הצהריים והלילה המערכת החורפית תהיה כבר מאחורינו, וביום שני צפויה התחממות.

אתם מוזמנים לשלוח לנו תמונות טובות של הסופה והשלגים, למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט או לפרסם בדף של חדשות 2 בפייסבוק. התמונות הטובות ביותר יגיעו לאתר ואולי גם למהדורה המרכזית של חדשות 2