שיא החורף כבר כאן: מזג האוויר משתולל

החורף הישראלי מעלה הילוך: לאורך כל היום התקבלו דיווחים מרחבי הארץ על עצים שנפלו וגרמו לנזקים כבדים לרכוש ואף לנפגעים בנפש. במד"א העלו את הכוננות לאורך כל סוף השבוע ולאחריו, עד שוך הסערה. מחר ייסגרו כל הכבישים המובילים לרמת הגולן

הסערה שתלווה את סוף השבוע הקרוב רק החלה, אך נזקיה כבר נראים לעין: בראשון לציון נמסר על אישה כבת 70 שנפצעה קל לאחר שענפי עץ כבדים קרסו עליה ברחוב הרב קוק בעיר. פרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לאסף הרופא במצב קל. רוחות במהירות 100 קמ"ש מנשבות בחלק מהאזורים.

בנתניה דווח על מרזב שניתק מקיר בבניין ברחוב ירושלים בעיר ופגע בקשישה בת 80. היא נפגעה בראשה ופונתה במצב קל לבית החולים לניאדו בעיר.

גם בלוד הרגישו היטב את עוצמתו של מזג האוויר: ברחוב צדיק צמח בעיר טיפלו חובשי מגן דוד אדום בילד בן 11 שענפי עץ כבדים קרסו וגרמו לו לחבלות בגפיים ובראש. הוא פונה במצב קל לבית החולים אסף הרופא.

במשטרה הודיעו כי מחר ייסגרו כל הכבישים המובילים לרמת הגולן, מחשש שמטיילים ייתקעו בגלל מזג האוויר.

בירושלים מצפים לשלג

כאמור, שיאו של מזג האוויר החורפי עדיין לא כאן, אך בבירה מחכים בכיליון עיניים לשלג שצפוי לרדת במהלך השבת. אתמול נפגש ראש העיר ירושלים ניר ברקת עם מפעילי מפלסות השלג, נהגי מפזרות המלח וצוותי החירום העירוניים. ברקת הביע את שביעות רצונות מההיערכות העירונית לקראות בואו של השלג. "ילדי ירושלים נרגשים ומצפים לקום בשבת בבוקר לעיר לבנה ואנו מקווים שלא יתאכזבו", ציין ראש העיר.

לקראת השלג הצפוי בבירה עיריית ירושלים תעמיד בכוננות על פי הצורך כ-50 מפלסות שלג, מפזרות מלח וכלים הנדסיים לפילוס הצירים הראשיים. העירייה הכינה 65 טונות מלח לפיזור וטיפול בשלג. כמו כן, יוכן מערך לאיתור מוקדי קפיאה ופיזור מלח על הצירים המרכזיים

הגשם צפוי להיפסק היום, אך עדיין יורגשו לאורך כל שעות היום רוחות חזקות. באזור הדרום קיים סיכוי להיווצרות סופות חול. אחר הצהריים יחל לרדת גשם בכל הארץ וייעשה סוער במיוחד. בלילה יירד שלג בהרי הצפון שצפוי להגיע להרי המרכז לפנות בוקר. מחר(שבת) יירד שלג בירושלים וסופה של המערכת יגיע ביום ראשון בבוקר. בימים שני ושלישי - צפויה עלייה בטמפרטורות.

אתם מוזמנים לשלוח לנו תמונות של הסופה, למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט או לפרסם בדף של חדשות 2 בפייסבוק

רוצים לקבל עדכונים נוספים על הסערה? הצטרפו לדף תחזית 2 בפייסבוק