הסערה כבר כאן: אתר החרמון נסגר למבקרים

לאחר ציפייה ארוכה - "סערת העונה" כבר ממש כאן. גשם כבד יורד ברחבי הארץ. אתר החרמון נסגר למבקרים בשל סופת שלגים. מנהל אתר החרמון: "אנחנו מקווים לפתוח את האתר לגולשים ומבקרים ביום ראשון או שני הקרוב"

אתם כבר מוכנים לסופה הגדולה? גשם כבד מורגש משעות הבוקר בכל רחבי הארץ. אתר החרמון נסגר למבקרים בעקבות סופת שלגים - וצפוי להיפתח רק בתחילת שבוע הבא.

מנהל אתר החרמון שאול אוחנה, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "בשל מזג האוויר החורפי, האתר יהיה סגור למבקרים בסוף השבוע הקרב. אנחנו מקווים לפתוח את האתר לגולשים ומבקרים ביום ראשון או שני הקרוב".

הגשמים שהחלו לרדת אמש ויירדו לאורך היום, הם רק הפרומו למערכת מזג האוויר הסוערת שממתינה לנו בסוף השבוע. גוש אוויר קר שעושה את דרכו כעת ממרכז אירופה, יגרום באזורנו למערכת לחץ נמוך שתביא רוחות עזות, גשמים מרובים וגם - לשמחת הירושלמים - שלג בהרים.

אז מה יקרה ומתי? היום צפוי לנו יום חורפי "שגרתי" כמוהו היו עשרות בעונה האחרונה. גשם מדי פעם, עם רוחות ערות וירידה חדה בטמפרטורות. במהלך שעות הלילה הרוחות יתחזקו ומזג האוויר יעשה בהדרגה סוער. בשישי בבוקר יוסיף להיות גשום בצפון, שלג יירד בחרמון אך בגלל זרימת אוויר יבש ורווי באבק מכיוון מצרים לאזורנו, תהיה הפוגה בגשמים באזור הצפון והמרכז.

לא ברור כמה מהשלג "ייתפס"

החזית הסוערת העיקרית תחדור בשישי אחר הצהריים, ואיתה רוחות עזות בעוצמות של 50-100 קמ"ש, סופות רעמים ושלג בפסגות רמת הגולן והגליל. במהלך הלילה ולפנות בוקר של שבת, יבשילו התנאים לשלג גם בגבהים של 750-800 מטרים, כלומר גם אזור ירושלים ויישובים בצפון רמת הגולן כמו אורטל ושעל.

לא ברור עדיין כמה מהשלג "ייתפס" בירושלים. אין ספק כי התנאים האידיאלים יחזיקו מעמד בעיקר עד הבוקר של שבת ולכן, מספיק ענן גשם שיעבור בצהריים ויהפוך את השלג שיצטבר לעיסה חלקלקה. בכל מקרה, נראה כי לא מדובר באירוע שלג משמעותי וייתכן שייערם לכ-10 סנטימטרים. תושבי צפת, הגבוהה והצפונית לירושלים, יפתחו את החלונות בשבת בבוקר ויראו לבן בעיניים.

במהלך השבת הרוחות יוסיפו להיות חזקות, הים יהיה סוער מאוד וייתכנו נזקים בקו החוף ולמתקנים כגון חופי ים, נמל ומרינות. הגשמים יוסיפו לרדת ויגרמו לשיטפונות והצפות. ביום ראשון בבוקר יש סיכוי לעוד גל שלג בהרי ירושלים. המערכת תיחלש אך יוסיפו לרדת גשמים מדי פעם יוהיה קר מאוד. רק ביום שני מזג האוויר יתייצב והגשם ייפסק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על הסערה שבדרך? הצטרפו לדף תחזית 2 בפייסבוק