הקונדום המיוחד לנשים הגיע לישראל

כבר מספר שנים שהקונדום בארצות הברית ובאירופה ולאחרונה הוא הגיע לישראל. מחירו עומד על 55 שקלים לשלוש יחידות והוא החל להימכר ברשתות הפארם. "הוא מאפשר שליטה מוחלטת של האישה על הגנה ביחסי מין, בלי תלות בגבר", סיפרה יו"ר החברה לרפואת נשים. האם הוא יצליח בישראל?

הקונדום הנשי הגיע לישראל, ארכיון (רויטרס)

ברוך הבא לישראל: כבר שלוש שנים שהקונדום לנשים משגשג במכירות בארה"ב ובאירופה, ולאחרונה הוא עשה עלייה לישראל, כל מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". מדובר באמצעי המניעה היחיד שמאפשר לנשים להתגונן בכוחות עצמן מהיריון וממחלות.

הקונדום המדובר אושר בשנת 2009 על ידי מנהל התרופות והמזון האמריקני ובניגוד לקונדום הגברי המוכר הוא אינו עשוי מלטקס אלא מגומי מסוג ניטריל. הקונדום החדש המשווק בישראל נקרא La Luna, והוא החל להימכר ברשתות הפארם במחיר של 55 שקלים לשלוש יחידות.

מדובר בשרוול דק ושקוף באורך 17 סנטימטרים המוכנס לנרתיק לפני קיום יחסי מין. בקצוות השרוול שתי טבעות, אחת מהן פנימית המסייעת להחדירו והשנייה מכסה את איברי המין החיצוניים ומגנה עליהם ממגע ישיר עם הפין. "הדבר החשוב ביותר הוא שהקונדום החדש מאפשר שליטה מוחלטת של האישה על הגנה ביחסי מין, ללא תלות בהסכמת הגבר", סיפרה יושבת ראש החברה לרפואת נשים הקהילה", ד"ר נגה פורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת