דברים שלא ידענו על העולם שמאחורי הבוטוקס

זה כבר מזמן לא רק תחביב של נשים מבוגרות ועשירות. יותר ויותר נשים, וגם גברים שחולמים על עור פנים חלק נטול קמטים - מזריקות. לחומרים לפנים יש ביקוש שהולך וגדל שיצר שוק לא לגמרי מפוקח שמגלגל מיליוני שקלים

בחדר ההמתנה של מרפאת העור כולן מחכות בתור להזרקה של קצת בוטוקס שישקיט את קמט החשיבה במצח, או לזריקת מילוי ללחי שצנחה עם השנים. המרפאה הזו עושה למעשה הכול. אם שאלתם את עצמכם מה זה אומר הכול? מסתבר שמדובר בהזרקות, מילויים, הרמות, קילופים, פילינג, טיפולים בצניחות עפעפיים ועוד. למעשה מדובר בפיסול של ממש.

זה כבר מזמן לא עניין של כוכבות הוליווד ונשים עשירות. כולם רוצים להילחם בזמן ולמחוק את הקמטים, גם אם הם בקושי יספיקו לבצבץ. שולמית עוד לא בת 30 וכבר לקוחה קבועה, כבר מגיל 25 היא מזריקה בוטוקס וחומרי מילוי. "אני מוציאה על זה את הכסף שאין לי", היא מודה. "אני לא רוצה להגיע למצב שאני אסתכל מול המראה ואגיד לעצמי: 'את כבר מזדקנת'. זה למעשה פחד מלהזדקן", היא אומרת.

הרופאים מזהים את הפוטנציאל של השוק המתרחב ולא יתנגדו להכנסה נוספת. אחרי 7 שנות לימודים ו-6 שנות התמחות ברפואת עיניים, גניקולוגיה, רפואה פנימית, משפחה ואפילו רפואת שיניים, כולם רוצים להיות אסתטיקאים, וככל הנראה יש מספיק עבודה לכולם.

11 אלף שקלים - ותוך שלושה ימים רופא מקבל הכשרה להזריק

תמורת 11 אלף שקלים, כל רופא יכול להצטרף לשלושה ימי הכשרה. זוהי ההתמחות הכי קצרה שיש בספר. מדובר כיום על סדר גודל של אחד מכל 500 רופאים שמתעסקים ברפואה אסתטית - כולם רוצים להיות אסתטיקאים. רופאים רבים משלבים בין שני התחומים, אך מה שהם לא  יודעים הוא שבמשרד הבריאות שוקלים לבטל להם את ההרשאה לעסוק בתחום. גם בגלל החשש משוק גדול ולא מפוקח ואולי גם בגלל הלחץ שמפעילים הפלסטיקאים שחוששים לפרנסתם.

לא רק רופאים חדשים נכנסים לעולם האסתטיקה. מדי שנה מופיעים חומרים חדשים ומבטיחים. לעומת הבוטוקס שעבר ניסויים קליניים מחמירים בדיוק כמו תרופות, חומרי המילוי שייכים לקטגוריה אחרת שכוללת עזרים רפואיים כמו שתלי הסיליקון לחזה. הפיקוח עליהם מחמיר הרבה פחות, ועלול לגרום לנזקים רבים בקרב המטופלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת