בנק הזרע של אסותא נלחם בהשתמטות

גובה, משקל, גיל ורמת השכלה הם קריטריונים מוכרים לכל תורם זרע. בבית החולים "אסותא", המפעיל בנק זרע פרטי, החליטו להוסיף קריטריון נוסף - שירות בצה"ל. "גברים יוצאי צבא לא מהווים תו תקן", אמרה אישה שנפגשה עם צוות הבנק. "אסותא" בתגובה: "אין כאן מניעים אידיאולוגים"

בנק הזרע - "מגייס" תורמים (חדשות 2)

בנק הזרע הפועל בבית החולים אסותא בראשון לציון מקבל תרומות זרע רק מגברים ששירתו בצה"ל, כך פורסם הבוקר בעיתון "הארץ". מדובר בבנק היחיד בו יש דרישה לשירות בצה"ל. בנק "קריו" באסותא עורך לתורמים הפוטנציאליים בדיקות גנטיות על מנת לשלול אפשרות שהתינוק יחלה במחלות בעתיד ובין שאר הדרישות המקובלות דורש גם את זה.

"איך גברים בוגרי צבא הפכו לתו איכות לצורך תרומת זרע?", שאלה ד', תושבת מרכז הארץ, שנפגשה לאחרונה עם נציגי הבנק באסותא והופתעה מאוד. "מדוע איכות הזרע של גבר שהשתמט מהשירות הצבאי אינה עומדת בקריטריונים?". מאסותא נמסר בתגובה כי "קריטריון השירות בצה"ל מאפשר מנגנון סינון נוסף לתורמים שהצבא אבחן כבריאים, ואין לכך קשר למניעים אידיאולוגיים".

מנתונים שנאספו מבנקי הזרע בארץ בשנת 2007, עולה כי מדי שנה נתרמות בארץ כ-5,000 מנות זרע. ניתן להבחין כי תורם הזרע הישראלי הממוצע הוא רווק בן 20 עד 30. מדי שנה נולדים בישראל כ-350 ילדים מתרומות זרע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת