הפעוט שנפגע מתחליף סם שב להכרה

שיפור נוסף במצבו של הפעוט ששתה תחליף סם לאחר שאמו חשבה שמדובר במשכך כאבים: בשעות הלילה שבה אליו הכרתו והבוקר הוא כבר חזר לשוחח על בני משפחתו. היום הוא יועבר מהמחלקה לטיפול נמרץ להשגחה, והוא צפוי להתשחרר בימים הקרובים

במשך יומיים חיכו בני משפחתו של הפעוט ששתה תחליף סם שישוב להכרתו, והלילה זה קרה: הרופאים במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם הודיעו לבני המשפחה על שיפור נוסף במצבו של בן השנתיים, שאושפז במחלקה לאחר ששתה בטעות מתאדון, לאחר שאמו חשבה שמדובר במשכך כאבים נפוץ.

הילד התעורר בשעות הלילה, ומאז מצבו מוגדר יציב. הוא חזר להגיב לסביבה ואף שוחח עם בני משפחתו. מבית החולים נמסר כי בהמשך הוא צפוי לעבור לאחת ממחלקות האשפוז בבית החולים להשגחה ולהמשך טיפול, עד שישוחרר לבסוף לביתו. כמו כן, הרופאים יערכו לו מספר בדיקות כדי להעריך את מידת הנזק המוחי, במידה שנגרם לו, ועד כמה הוא הפיך.

לאחר אשפוזו הוא חובר למכונת הנשמה והיה מחוסר הכרה, אך הרופאים הביעו אופטימיות לגבי מצבו שהשתפר במהירות ככל שחלפו השעות. אתמול דווח כי הוא נותק ממכשירי ההנשמה והחל לנשום באופן עצמאי.

בינתיים, המשטרה ממשיכה לחקור את המקרה החמור. אמו של הפעוט, צעירה בת 25, נחקרה במשטרה ושוחררה בסיומה ללא כל הגבלות. לדבריה מדובר בטעות שעשתה בתום לב. המקרה קרה כשישנו בבית של קרוב משפחה. לאחר שהילד החל לפתח חום, היא החליטה לתת לו תרופה שהייתה במקרר, אותה חשבה לתרופה מוכרת להורדת חום כיוון שהייתה בבקבוק לא תואם.

"בטח שזה קשה לי. אני לא ידעתי שזה תחליף סם ולא תרופה. ראיתי שיש לו חום ורציתי לתת לו משכך כאבים. התרופה הייתה עוד בקרטון שלה, זה היה בקבוק עם מכסה שזהה לזה של התרופה, ונתתי לו מינון של חמישה סי.סי", שחזרה האם בבית החולים

"מתפללת שהוא ייצא מזה"

"לאחר מכן ראיתי שהוא מכחיל, השפתיים שלו הכחילו, ומיהרתי להזעיק אמבולנס. עד עכשיו אני לא יודעת מה הוא קיבל, את זה יבדקו בבית החולים, אני פה כבר 24 שעות ואני רק מתפללת שהוא ייצא מזה", הוסיפה.

פרקליטה של האם, עו"ד מוסטפא ראפעה, הוסיף כי "מה שקרה זו טעות שקרתה בשעה מאוחרת בלילה, אי אפשר היה למנוע אותה. מדובר בקופסה של תרופה, ובבקבוק של תרופה ששמו בתוכו מתאדון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת