הפעוט שנפגע מתחליף סם נושם בכוחות עצמו

הצוות הרופאי המטפל בפעוט שהובהל אתמול לבית החולים לאחר שקיבל תחליף סם במקום תרופה הודיע היום כי חל שיפור נוסף במצבו, והוא נותק ממכשירי ההנשמה ונושם בכוחות עצמו. עם זאת, הוא עדיין מחוסר הכרה. המשטרה ממשיכה לחקור נסיבות המקרה

חדשות טובות מבית החולים רמב"ם: הפעוט שהובהל אתמול לטיפול נמרץ לאחר שאמו נתנה לו בטעות תחליף סם - במקום תרופה לשיכוך כאבים, נותק היום ממכשירי ההנשמה בעקבות שיפור נוסף שחל במצבו, וכעת הוא נושם באופן עצמאי. עם זאת, הוא עדיין לא בהכרה. אמש, שעות לאחר שהובהל לבית החולים, חל שיפור קל במצבו.

בינתיים, המשטרה ממשיכה לחקור את המקרה החמור. אמו של הפעוט, צעירה בת 25, נחקרה במשטרה ושוחררה בסיומה ללא כל הגבלות. "בטח שזה קשה לי. אני לא ידעתי שזה תחליף סם ולא תרופה. ראיתי שיש לו חום ורציתי לתת לו משכך כאבים. התרופה הייתה עוד בקרטון שלה, זה היה בקבוק עם מכסה שזהה לזה של התרופה, ונתתי לו מינון של חמישה סי.סי", שחזרה האם בבית החולים

"מתפללת שהוא ייצא מזה"

"לאחר מכן ראיתי שהוא מכחיל, השפתיים שלו הכחילו, ומיהרתי להזעיק אמבולנס. עד עכשיו אני לא יודעת מה הוא קיבל, את זה יבדקו בבית החולים, אני פה כבר 24 שעות ואני רק מתפללת שהוא ייצא מזה", הוסיפה.

פרקליטה של האם, עו"ד מוסטפא ראפעה, הוסיף כי "מה שקרה זו טעות שקרתה בשעה מאוחרת בלילה, אי אפשר היה למנוע אותה. מדובר בקופסה של תרופה, ובבקבוק של תרופה ששמו בתוכו מתאדון".

אחיה של האם, לו כנראה היה שייך תחליף הסם, ובעל הדירה שבה הם שהו, נעצרו בחשד לרשלנות. האח אמר במהלך היום: "זה לא שלי, היא הייתה צריכה לשאול". מחר יובאו השניים לבית המשפט להארכת מעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק