פרסום ראשון: מחסור בחיסונים לתלמידי בתי ספר

מחסור מורגש בתקופה האחרונה בחיסונים לתלמידי כיתות ב' ו-ח' בבתי הספר - כך נודע לחדשות 2 Online. מזכ"ל איגוד רופאי הילדים אמר כי הנושא צריך להיפתר במהרה, כי יש חשיבות בתכנית חיסונים סדורה. במשרד הבריאות מטפלים במחסור ומסרו כי החיסונים יינתנו בהמשך השנה

בתקופה האחרונה מורגש מחסור בחיסונים לילדים, ביניהם: דיפתריה, טטנוס ושעלת. הסיבה, לפי משרד הבריאות: מחסור עולמי בתרכיבים אסלולריים נגד שעלת. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכיתה ח' ניתן חיסון נגד דיפתריה, טטנוס ושעלת אסלולרי. עקב מחסור זמני בתרכיב מתבצעים שינויים בתכנית העבודה והחיסונים יינתנו בהמשך שנת הלימודים. בכיתה ב' ניתן חיסון נגד דיפתריה, טטנוס, שעלת אסלולרי ופוליו, וכרגע מלאי התרכיב מוגבל, אך צפוי להתחדש בקרוב.

"זה מצב שצריך לפתור במהרה", אמר לחדשות 2 Online ד"ר צחי גרוסמן, מזכ"ל איגוד רופאי הילדים. "שגרת החיסונים צריכה לספק הגנה על הילדים במועדים סדורים ומתוכננים מראש ואני מקווה שהחיסונים יושלמו מהר ככל האפשר".

לדבריו, חשוב לחסן את הילדים בטטנוס שאמור להגן על הילדים בכל מצב של פציעה. "בגיל הזה נופלים בחצר או במגרש המשחקים והטטנוס הוא חיסון ראשון במעלה ונחשב לחיסון קריטי ביותר", הסביר ד"ר גרוסמן. "שעלת היא מחלה שמסוכנת בעיקר לתינוקות, וכדי שהם לא יידבקו מחסנים את הילדים הגדולים יותר".

כל הפרטים על החיסונים בבתי הספר

"חשוב להקפיד על החיסונים"

חיסונים אלה ניתנים בזריקה אחת, לתוך השריר בחלק העליון של הזרוע. חיסון נגד מחלות אלה מונע מחלות העלולות להסתיים בסיבוכים קשים ואף קטלניים. באתר משרד הבריאות כתוב כי "חשוב להקפיד על יישום תכנית החיסונים השגרתית לכל ילד במועדים המומלצים בהתאם לגיל ועד כמה שאפשר ללא שינויים וחריגות".

אוכלוסיית תלמידי כיתות א'-ט' מצויה בגיל קריטי מבחינת ההתפתחות הגופנית, הקוגניטיבית והחברתית. היא חשופה למחלות זיהומיות, להפרעות בתזונה ובגדילה, התפתחות מצוקות אישיות והתנהגויות סיכוניות.

במשרד הבריאות אמרו בתגובה באשר למחסור כי "קיימת חשיבות לחסן בכיתה ח' אך אין משמעות אם החיסון יבוצע בתחילת השנה או בסופה". באשר למחסור בחיסונים לתלמידי כיתה ב' אמרו כי המלאי אמור להתחדש כבר בשבוע הבא.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv