השתפר מצב הפעוט שנפגע מתחליף סם; עדיין בסכנת חיים

הרופאים נאבקים הלילה על חייו של הפעוט בן השנתיים שהובהל לבית החולים רמב"ם לאחר שאמו נתנה לו בטעות תחליף סם במקום תרופה לשיכוך כאבים. הילד מראה סימני השתפרות קלים ומזיז את ידיו ורגליו - אך עדיין נשקפת סכנה לחייו

הרופאים בבית החולים רמב"ם בחיפה ממשיכים להיאבק על חייו של הפעוט שהובהל לטיפול נמרץ לאחר שאמו נתנה לו בטעות תחליף סם - במקום תרופה לשיכוך כאבים. מצבו של הילד השתפר קלות, אך הוא עדיין נמצא בסכנת חיים.

"הפעוט בן השנתיים עדיין מונשם, מראה סימני השתפרות קלים ומזיז את הגפיים", כך נמסר מבית החולים, "אולם עדיין מוקדם לקבוע מה יהיה מצבו הסופי והאם נגרם לו נזק בלתי הפיך, או שהוא יתעורר ומצבו יהיה תקין לחלוטין".

"אני לא ידעתי שזה תחליף סם ולא תרופה"

המשטרה ממשיכה לחקור את המקרה החמור. אמו של הפעוט, צעירה בת 25, נחקרה במשטרה ושוחררה בסיומה ללא כל הגבלות. "בטח שזה קשה לי. אני לא ידעתי שזה תחליף סם ולא תרופה. ראיתי שיש לו חום ורציתי לתת לו משכך כאבים. התרופה הייתה עוד בקרטון שלה, זה היה בקבוק עם מכסה שזהה לזה של התרופה, ונתתי לו מינון של חמישה סי.סי", שחזרה האם בבית החולים

"לאחר מכן ראיתי שהוא מכחיל, השפתיים שלו הכחילו, ומיהרתי להזעיק אמבולנס. עד עכשיו אני לא יודעת מה הוא קיבל, את זה יבדקו בבית החולים, אני פה כבר 24 שעות ואני רק מתפללת שהוא ייצא מזה", הוסיפה.

פרקליטה של האם, עו"ד מוסטפא ראפעה, הוסיף כי "מה שקרה זו טעות שקרתה בשעה מאוחרת בלילה, אי אפשר היה למנוע אותה. מדובר בקופסה של תרופה, ובבקבוק של תרופה ששמו בתוכו מתאדון".

אחיה של האם, לו כנראה היה שייך תחליף הסם, ובעל הדירה שבה הם שהו, נעצרו בחשד לרשלנות. האח אמר במהלך היום: "זה לא שלי, היא הייתה צריכה לשאול". מחר יובאו השניים לבית המשפט להארכת מעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק