האם: "ראיתי תרופה, לא ידעתי שזה סמים"

הפעוט בן השנתיים שקיבל תחליף סם במקום משכך כאבים, עדיין מאושפז במצב קשה במחלקת טיפול נמרץ בית החולים רמב"ם בחיפה. אמו נחקרה ושוחררה ללא הגבלות, וכעת מספרת לראשונה על האירוע הטרגי. "נתתי לו תרופה, לא ידעתי שמדובר בתחליף סם", היא אומרת ופונה לאמהות: "לא לתת לילד שום תרופה מבלי לוודא שהיא מוכרת"

נמשכת חקירת המשטרה בעקבות מצבו הקשה של הפעוט בן השנתיים מהצפון, שקיבל על פי החשד תחליף סם - במקום תרופה לשיכוך כאבים. מצבו של הפעוט המאושפז במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם בחיפה מוסיף להיות קשה, והוא מורדם ומונשם.

אמו של הפעוט, צעירה בת 25, נחקרה במשטרה ושוחררה בסיומה ללא כל הגבלות. "בטח שזה קשה לי. אני לא ידעתי שזה תחליף סם ולא תרופה. ראיתי שיש לו חום ורציתי לתת לו משכך כאבים. התרופה הייתה עוד בקרטון שלה, זה היה בקבוק עם מכסה שזהה לזה של התרופה, ונתתי לו מינון של חמישה סי.סי", שחזרה האם בבית החולים. 

"לאחר מכן ראיתי שהוא מכחיל, השפתיים שלו הכחילו, ומיהרתי להזעיק אמבולנס. עד עכשיו אני לא יודעת מה הוא קיבל, את זה יבדקו בבית החולים, אני פה כבר 24 שעות ואני רק מתפללת שהוא ייצא מזה", הוסיפה.

"אני פונה מכאן לכל אם", סיימה הצעירה בקריאה נרגשת. "אל תתנו לילד שלכם שום תרופה מבלי לוודא שהיא מוכרת. אני מתפללת לשלומו ומקווה שהוא יחזור לנשום בכוחות עצמו".

פרקליטה של האם, עו"ד מוסטפא ראפעה, הוסיף כי "מה שקרה זו טעות שקרתה בשעה מאוחרת בלילה, אי אפשר היה למנוע אותה. מדובר בקופסה של תרופה, ובבקבוק של תרופה ששמו בתוכו מתאדון".

אחיה של האם, לו כנראה היה שייך תחליף הסם, ובעל הדירה שבה הם שהו, נעצרו בחשד לרשלנות. מחר יובאו השניים לבית המשפט להארכת מעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק