הכנסת אמרה "לא" לכלובי התרנגולות

צעד קטן לכנסת, צעד גדול לתרנגולות. חברי הכנסת דחו היום את התקנות שביקש משרד החקלאות לאשר בנושא הקמת "כלובי סוללה" קטנים במיוחד לתרנגולות בתעשיית הביצים. הקמת הכלובים כבר נאסרה ב-32 מדינות. ארגוני זכויות בעלי החיים מברכים

הפגנת "אנונימוס", היום (אלון שרף)

ועדת החינוך של הכנסת דחתה היום את התקנות שהציע משרד החקלאות לפיהן יש להקים "כלובי סוללה" לתרנגולות, כלובים שהשימוש בהם לפי ארגון "אנונימוס" לזכויות בעלי חיים, נאסר ב-32 מדינות.

הדיון התקיים לקראת רפורמה בענף הלול ובתנאי הגידול של תרנגולות בתעשיית הביצים. במסגרת הרפורמה, מוקצים 350 מיליון שקלים לבנייה מחדש של הלולים. כלובי הסוללה הם כלובים בגודל 25X30 ס"מ לתרנגולת וב"אנונימוס" טוענים שלפי התקנות שביקשו לאשר במשרד החקלאות, ניתן גם להרעיב את התרנגולות למשך שבועיים על מנת להגביר את תפוקת הביצים.

למרות לחץ מצד משרד החקלאות, רוב חברי הכנסת שנכחו בוועדה - לה סמכות לאשר או לפסול תקנות לחוק צער בעלי חיים - התנגדו למהלך. השר גלעד ארדן אמר כי "חברי הכנסת צריכים לדרוש שלא נסתפק בסטנדרט הנמוך בעולם".

כלובי תרנגולות. ארכיון (חדשות 2)

"סעיף 2 א' לחוק צער בעלי חיים אומר: 'לא יתעלל אדם בבעל חיים בדרך כלשהי'. מדובר על כלובים שאינם מאפשרים לתרנגולות לזוז, לפרוס כנפיים או לעמוד זקוף - אם זו אינה התעללות, אינני יודע מהי התעללות", הוסיף ח"כ דב חנין על דבריו.

בכניסה לכנסת המתינו לחברי הכנסת פעילים של "אנונימוס" מחופשים לתרנגולות, שהחזיקו שלטים ובהם ציורי התרנגולות של "אנגרי בירדס" בכלובי-סוללה, והכיתוב: "כל החיים בכלוב, בלי לפרוש כנפיים. פלא שהן זועמות?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק