חשד: אם נתנה לפעוט תחליף סם במקום משכך כאבים, מצבו קשה

פעוט בן שנתיים הובא על ידי אמו לביה"ח רמב"ם, לאחר שלטענתה סבל מכאבים. היא נתנה לו תרופה נוזלית וחשבה שמדובר במשכך כאבים, אך מתברר כי הבקבוק הכיל סם מסוג מתדון. הפעוט במצב קשה ומורדם. המשטרה חוקרת

פעוט בן שנתיים הובא אתמול במצב קשה לבית החולים רמב"ם. מבדיקה מתברר כי אמו התכוונה לתת לו תרופה נגד כאבים - אך נתנה לו בטעות תחליף סם נוזלי שהיה בבקבוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האם סיפרה כי בנה סבל מכאבים, ולכן נתנה לו תרופה נוזלית, שכאמור חשבה כי מדובר במשכך כאבים. לאחר זמן קצר הבחינה האם כי חלה הידרדרות במצבו של הפעוט והוא החל לפרכס. כשהגיעו השניים לבית החולים הוא עבר סדרת בדיקות, שבעקבותיה התברר כי הוא שתה סם מסוג מתדון.

מבית החולים רמב"ם נמסר התינוק מונשם ומורדם, ומאושפז כעת במחלקת טיפול נמרץ ילדים. משטרת חיפה פתחה בחקירת האירוע ועיכבה לחקירה את בעל הדירה בעיר התחתית בחיפה שבה האם מתארחת. הערכה היא כי מדובר ברשלנות ולא בפגיעה מכוונת.

פעוט נמצא בגן עם שברים רבים

אתמול פורסם כי אם מאזור הצפון מצאה את בנה בן השנתיים בגן הילדים, כשהוא סובל משברים רבים בכל גופו. עקב הפגיעות הקשות, גופו של התינוק גובס כמעט כולו. תחילת הפרשה הקשה בשבוע שעבר, כשקיבלה אמו של ילד בן שנתיים שיחת טלפון מהגננת שלו: "בואי מהר לגן". האם מיהרה למקום וגילתה את בנה כשהוא בוכה ומתלונן על כאבים עזים באזור האגן.

הפעוט הובהל לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם קיבל טיפול מיידי ועבר בדיקות רנטג וסי.טי. בבדיקות התגלו שברים רבים בגופו. בעקבות ריבוי השברים נאלצו הרופאים לגבס כמעט את כל גופו של בן השנתיים וכעת הוא אינו יכול ללכת - או כמעט לזוז.

האם החלה בבירור עצמאי של המקרה ולטענתה ישנו חשד לרשלנות אחת המטפלות, וייתכן אף שהיא פגעה בו בזדון. האם הגישה תלונה במשטרת זבולון, אשר מצידה פתחה בחקירה. נכון לעכשיו ממתינים לחוקר ילדים - וכנראה שהדבר ייקח מספר חודשים.