הערב: שיא של כל הזמנים בצריכת חשמל

מזג אוויר קר וסוער הורגש היום בכל רחבי הארץ. ברמת הגולן התחוללה סופת שלגים קשה שגרמה לתאונות ואף לאבידות בנפש. בחברת החשמל מדווחים על שיא של כל הזמנים בביקוש לחשמל

נשבר שיא של כל הזמנים בביקוש לחשמל בישראל: יותר מ-11 אלף מגה-וואטים נצרכו הערב, ובחברת החשמל מבקשים מהציבור לדחות את השימוש במוצרים עתירי חשמל לשעה מאוחרת יותר.

במהלך היום הורגשה סערה יוצאת דופן מבחינת העוצמה ומשך הזמן שלה - היא התחילה ונגמרה במהירות. כבר הערב הגשמים ילכו ויפחתו, ויירד פחות גשם. אנו נרגיש גשם מקומי קל מהצפון עד צפון הנגב ועדיין קיים סיכוי לשלג בפסגות הגבוהות של הרי הצפון.

הלילה קר מאוד עם טמפרטורות נמוכות:

צפון רמת הגולן - 0 מעלות
צפת - 2 מעלות
תל אביב - 9 מעלות
ירושלים - 4 מעלות
באר שבע - 7 מעלות

גם באזור הצפון נרגעו הרוחות אחרי סופת השלגים, אך הכל עדיין צבוע בלבן, ומדי פעם עוד יורדים פתיתים. מזג האוויר הסוער גרם במהלך היום לכמה תאונות דרכים, חלקן קטלניות. כמה מאות משפחות שניסו לרדת מאתר החרמון נתקעו בעקבות השלג, וכלי רכב רבים החליקו. למרות הסופה, מחר הלימודים באזור הצפון יתקיימו כרגיל.

מחברת החשמל נרשם שיא בביקוש חשמל. בעקבות הביקוש הגובה מתבקש הציבור להסיט את השימוש במכשירי חשמל עתירי אנרגיה לשעות הערב המאוחרות, ולהשתדל שלא לעשות שימוש במכשירים אלה עד השעה 21:00. בין המכשירים שצורכים אנרגיה רבה נמצאים: מדיח כלים, מכונת כביסה, תנור אפיה, כיריים חשמליים, דוד חשמלי, שואב אבק וכדומה.

חברת החשמל תגברה את צוותי העובדים במחוזות ואת מרכזי השירות 103, אשר ימשיכו לתת מענה במקרה של תקלות ביתיות ומפגעים. בנוסף, בעקבות מזג האוויר הסוער עלולים להיקרע חוטי חשמל. מחברת החשמל נמסר כי אסור לגעת או לגשת לחוטים קרועים וכי יש לדווח על כך למוקד השירות של חברת החשמל 103 או למשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק