החורף כאן: תפוסה מלאה בחרמון

מזג האוויר הקר שפוקד את ישראל בסוף השבוע, לא הרתיע אלפי ישראלים לעלות לצפון רמת הגולן וליהנות מקצת אווירה אירופית מושלגת באתר החרמון. מנהל האתר, שאול אוחנה, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "זהו, החניונים מלאים ורק אוטובוסים עולים. אני שמח שרבים מגיעים ונהנים"

באתר החרמון חיכו לרגע הזה חודשים רבים. אלפי מטיילים וגולשים עלו הבוקר אל צפון רמת הגולן כדי ליהנות מהשלג. כעת, מדווחים באתר החרמון על תפוסה מלאה וסגירת החניונים למבקרים. "רק אוטבוסים ממשיכים לעלות", סיפר מנהל האתר שאול אוחנה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אנשי הצוות שלנו בשטח ושומרים על הסדר והארגון, אני שמח שרבים הגיעו והם בהחלט נהנים", הוסיף אוחנה.

המשטרה מדווחת כי בעקבות סגירת האתר למבקרים, מבצעים שוטרי אגף התנועה בצפון הכוונות תנועה בצומת גדות וצומת סער כאשר לאזור יכולים להיכנס רק תושבי המקום בשל עומסי התנועה הכבדים. ציבור הנהגים מתבקש לגלות איפוק, סובלנות ולהישמע להוראות השוטרים.

במקביל, ממשיך גל הקור הכבד לפקוד את ישראל. אם בימים (ובעיקר בלילות) האחרונים הרגשתם שהקור בחוץ מקפיא עצמות - אתם לא לבד: ינואר מסתמן כאחד החודשים הקרים ביותר שילוו את ישראל בחורף הנוכחי. לפחות לזמן הקרוב, כדאי להשאיר את המעילים ויתר הבגדים החמים בהישג יד - שכן לפי התחזית, לא צפוי שינוי ניכר במצב במהלך סוף השבוע.

רוצים להתעדכן ראשונים בשינויים במזג האוויר? הצטרפו לתחזית חדשות 2 בפייסבוק

היום צפויות טמפרטורות נמוכות מהרגיל וייתכן טפטוף. עם זאת, עבור מי שלא נרתע מהקור העז יהיה זה יום נוח לטיולים במקומות הנמוכים ובמישור החוף.

מקום בארץטמפרטורות
רמת הגולן2-12
חיפה7-13
טבריה5-17
תל אביב7-15
ירושלים4-10
ים המלח11-18
באר שבע3-15
מצפה רמון3-9
אילת7-18

מצאת השבת ובלילה שבינה לבין יום ראשון יחלו לרדת גשמים באזורנו והם יתחזקו בהדרגה. יינשבו רוחות שיהפכו עזות, עד כדי משבים במהירות של כ-70 קמ"ש. את השבוע הבא יפתחו אזרחי ישראל בשיאה של מערכת חורפית: ביום ראשון יירדו גשמים חזקים מלווים בברד. יתחוללו סופות רעמים והים התיכון יהיה סוער מאוד. בחרמון מתכוננים לשלג כבד, וגם הפסגות הגבוהות של ההרים בגולן צפויות להיצבע לבן. באזורים הנמוכים יש חשש משטפונות - ובדרום הארץ ייתכן אובך.

בשעות הערב של יום ראשון ייחלשו בהדרגה הרוחות והגשמים יתמעטו. בימים שני עד רביעי תורגש התחממות הדרגתית: הטמפרטורות לא יהיו עוד נמוכות מהרגיל בעונה, אך את השמיים יקשטו ענני גשם רבים שיורידו ממטרים בעיקר בצפון הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת