הסרטן מת מצחוק: כך ניצח אייל אלטוויל בקרב על חייו

הסטנדאפיסט נחרד לגלות באמצע חייו שכאבי בטן שמהם סבל נבעו מגידול ממאיר וגדול בגופו, ששלח גרורות קטלניות. הוא יצא למלחמה שבה הבטיח לעצמו לתעד את הכל מההתחלה ועד הסוף - ולא להפסיק לצחוק, גם אחרי שהרופאים אמרו לו שסיכוייו להחלים אינם גבוהים. הוא עמד בשתי המטרות ולא הפסיק להתלוצץ עם רופאיו עד לניצחון

בגיל 33, בשיאה של קריירת הסטנד-אפ שפיתח, התעורר אייל אלטוויל מכאבי בטן עזים. הוא עבר סדרה של בדיקות שבסיומן נמסרה לו ההודעה שגרמה לו לחוש שחרב עליו עולמו: גידול סרטני ענק נמצא בגופו, שהחל לשלוח גרורות קטלניות.

כבר בתחילה הובהר לאלטוויל שהסיכויים להחלמה מהמחלה אינם גבוהים. למרות הכל, הוא קיבל שתי החלטות שהתחייב לעצמו לקיים: את המאבק בסרטן הקשה הוא יתעד מתחילתו ועד סופו - יהיה אשר יהיה - ואולי חשוב מכל: שום דבר לא יגרום לו להפסיק לצחוק, גם גידול סרטני ממאיר.

את שתי ההתחייבויות שקיבל על עצמו קיים אייל בדקדקנות. הדרך הארוכה, המותחת ומהעייפת שעבר צולמה כולה - מתחילתה ועד סופה, גם בדקות הקריטיות שבהן אמרו לו הרופאים שיש לו סיכוי טוב - למות.

ככל שעבר הזמן הפכה העמידה במטרות שהציב קשה יותר ויותר. אלטוויל לא נכנע והמשיך לתעד ולצחוק - עד לפני שבועיים וחצי. ביום שלישי הראשון של 2012 הוא הגיע לרופאה והמתין בציפייה מורטת עצבים למוצא פיה. הוא נדהם כשזו בשירה זו שאולי כנגד כל הסיכויים - הוא עצמו יישאר בחיים, ואילו מי שמת הוא הסרטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת