הרופאים נדהמו: "מחרוזת" כדורי מגנט בבטנו של פעוט

כמה רגעים של חוסר תשומת לב מצד ההורים היו די זמן עבור פעוט כבן 3, שהוציא כדורי מתכת ממשחק מחשבה ובלע לא פחות מ-60 מהם. הוא הובהל לבית החולים, שם - כעבור כמה ניסיונות - הוצאו המגנטים מתוך בטנו

עשרות כדורים בבטן (ביה"ח העמק)

אל חדר המיון בבית החולים "העמק" שבעפולה הגיעה בשעות הבוקר של שלשום אם מבוהלת עם בנה כבן השלוש, וסיפרה לרופאים כי מצאה בפיו שני כדורי מגנט קטנים שהיו חלק ממשחק מחשבה. היא הביעה חשש כי לפני ששמה לב, הספיק התינוק לבלוע כדורים אחרים.

בהתאם לדברים, הועבר הפעוט לבדיקת רנטגן שלא רק שאיששה את חשש האם - אלא הצליחה להדהים את כל אנשי הצוות הרפואי: בתצלום בטנו של הילד נראו לא פחות מ-60 כדורי מגנט צמודים האחד לשני בצורה של מעין מחרוזת בתוך מערכת העיכול.

בשל כך, הוזעקו אל חדר המיון רופאי גסטרו המתמחים בטיפול במערכת העיכול, ואף הם התקשו לשמור על קור רוח לנוכח המראה הלא שגרתי.

בתום התייעצות, הוחלט להבהיל את הילד לחדר הניתוח כדי לשלוף את כדורי המגנט באמצעות אנדוסקופ - מכשיר מיוחד המוחדר למערכת העיכול דרך הפה.

במשך כמה ניסיונות חמקו כדורי המגנט מכלי השליפה, עד שלבסוף הצליחו הרופאים לאחוז ב"מחרוזת" המשונה כולה - והוציאו אותה בהצלחה מבטנו של הילד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת