הרופאים לצעירה שעברה טיפולים כימותרפיים: "טעינו, אין לך סרטן"

לאחר שעברה חמישה חודשים של טיפולים כימותרפיים, אמרו הרופאים לג' כי היא אובחנה בטעות כחולה בסרטן הדם, וטיפוליה הופסקו. שלשום הגישה תביעה נגד הרופא ובית חולים "השרון" שבו טופלה. "יכולתי למות, לא כי הייתי חולה, אלא כי כמעט הרגו אותי", היא אומרת בכאב

עברה טיפולים ללא סיבה. אילוסטרציה (חדשות 2)

לפני חמש שנים הודיע רופא בבית חולים השרון לג' כי היא חולה בסרטן הדם. היא עברה טיפולים כימותרפיים קשים, והתמודדה עם פחד נורא מפני המוות. בתום ארבעה חודשים של טיפולים סיכמו הרופאים כי "ספק אם מדובר בסרטן", והודיעו לה כי מדובר באבחנה שגויה. כך פרסם הבוקר יורם ירקוני ב"ידיעות אחרונות".

ג', שהייתה אז בת 33, עבדה כשפית מצליחה במסעדה מוכרת בתל אביב. לאחר שהרגישה חלשה במשך תקופה ארוכה, החליטה להיבדק. מהבדיקה עלה כי ספירת כדוריות הדם הלבנות שלה גבוהה מאוד, והרופאה חשדה כי מדובר בזיהום.

באותה העת עזבה הרופאה את בית החולים, וג' הועברה להמשך טיפול אצל רופא נוסף, שקבע כי היא חולה בסרטן הדם, ועליה להתחיל בקבלת טיפול כימותרפי באופן בהול. בדיקת מוח עצם שעברה האישה, הצביעה על שלוש אבחנות אפשריות אך הרופא קבע שהיא חולה בסרטן, מבלי לבדוק את האפשרויות האחרות.

"חשבתי שהרופא הוא האלוהים שיציל אותי ממוות"

במהלך הטיפולים הקשים שעברה, סבלה ג' מתופעות לוואי קשות: בחילות, הקאות, מחסור בשינה. היא הפסיקה לעבוד, וירדה במשקל. "נהייתי זומבי, הפכתי ממש לבן אדם אחר", היא מספרת.

בתום ארבעה חודשים של טיפולים, קיימו הרופא המטפל וארבעה רופאים נוספים, דיון במצבה של האישה. שניים מהרופאים קבעו כי "ספק אם מדובר בסרטן דם, וכי יש להפסיק מיד את הטיפולים הכימותרפיים". רק כמה שבועות מאוחר יותר הורה הרופא לג' להפסיק ליטול את הכדורים, וחודש נוסף לאחר מכן נודע לה באופן רשמי שהיא אינה חולה בסרטן.

"חשבתי שהרופא הוא האלוהים שיציל אותי ממוות, אבל אז גיליתי שהוא שיחק בי", אומרת ג' בקול רועד ומוסיפה: "יכולתי למות, לא כי הייתי חולה, אלא כי כמעט הרגו אותי. עד היום יש לי סיוטים על רופאים וכל הגוף רועד לי כשאני עוברת ליד בתי חולים". שלשום הגישה ג' באמצעות עורכי דינה, תביעה נגד בית חולים "השרון" ונגד אותו רופא שטיפל בה.

מהמרכז הרפואי רבין, בלינסון והשרון, נמסר כי: "כתב התביעה הנ"ל טרם הגיע אל בית החולים. כשיגיעו הפרטים הם יילמדו וניערך להגשת כתב הגנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת