מסתננים הדביקו סוהרי שב"ס בשחפת

הסוהרים המוצבים במתקן הכליאה "סהרונים" שבגבול סיני, שאליו מובלים מהגרים לא-חוקיים שנכנסו לשטח ישראל דרך מצרים, נחשפו למחלות קשות שבהם לוקים המסתננים. חלק מהסוהרים נזקקו לטיפול רפואי לאחר שלקו בשחפת

מסתננים בגבול מצרים (יובל יצחק)

ההסתננות מגבול מצרים מאיימת לא רק על הדמוגרפיה בישראל, אלא גם הפכה למפגע בריאותי עבור אלו שנשלחים למגר את התופעה. חלק מסוהרי שב"ס המוצבים במתקן "סהרונים" בדרום לקו בשחפת - מחלה שבה נדבקו ממסתננים הנושאים אותה.

כ-2,000 בני אדם כלואים במתקן "סהרונים", רובם מהגרים לא-חוקיים מסודן ומאריתריאה. בשב"ס לא נקבו במספר המדויק של היקף הנדבקים במחלה, בשל החיסיון והפרטיות על מצבם הבריאותי של הסוהרים.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר יו"ר ועדת הכנסת לעניין העובדים הזרים, ח"כ ניצן הורוביץ, שהוא ועמיתיו סיירו היום במתקן סהרונים: "נאמר לנו שהיו מקרים מסוג זה במהלך השנים, אבל זו תופעה שמתרחשת בבתי סוהר. באופן יחסי, מדובר בשיעור תחלואה נמוך בהשוואה למתקני כליאה אחרים".

בהמשך לפרסומים, בשב"ס ביקשו להבהיר כי "לא חלו מקרים של הידבקות סוהרים בשחפת, למעט מקרה בודד של שחפת רדומה שאובחן לפני מספר שנים ונמצא במעקב כנדרש".

לפני כשבוע: אושר החוק למניעת הסתננות

הסיור ב"סהרונים" בא חמישה ימים בלבד אחרי אישורו בכנסת של החוק למניעת הסתננויות לישראל - המתיר כליאה ומעצר של מסתננים לתקופה של שלוש שנים. 37 ח"כים תמכו בהצה ורק שמונה התנגדו לה. במהלך הדיון נדחו הסתייגויות של ח"כים ממרצ ומחד"ש.

נוסף על כך, כולל החוק היתר להטיל עונש מאסר עולם על כל מסתנן שעבר עבירת רכוש, ועונש של 5 עד 15 שנות מאסר למסייעים למהגרים להסתנן אל שטח המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת