שלג נערם בחרמון: האתר ייפתח מחר למבקרים

למרות שבמרכז ובדרום זורחת שמש, באתר החרמון השלג ממשיך להיערם. מחר בבוקר ייפתח האתר למבקרים כשעד כה הצטברו 30 ס"מ של שלג ברכבל העליון, ו-15 ס"מ ברכבל התחתון. לכל מי שתכנן לגלוש - עדיין לא ניתן לעשות סקי באתר

אם מזג האוויר בדרום או במרכז לא מספיק חורפי בשבילכם - אולי כדאי לעלות לבקר בחרמון: מחר בבוקר ייפתח האתר למבקרים, שיוכלו לשחק בשלג שהצטבר עד כה.

מנהל אתר החרמון שאול אוחנה סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי מחר בשעה 8:30 בבוקר ייפתחו שערי אתר החרמון. לדבריו, המבקרים יכולים לבוא וליהנות מהשלג שהצטבר עד כה, אך עדיין לא קיימת אפשרות לעשות סקי.

ברכבל העליון שבאתר הגיע השלג לגובה של 30 סנטימטרים, וברכבל התחתון לגובה של 15 סנטימטרים בלבד.

מערכת חורפית ושלג בחרמון

על פי התחזית, השבוע הקרוב צפוי להיות בחלקו סוער ושלג כבד יירד בחרמון. עד שעות הערב צפוי גשם מקומי שגם יכול להיות חזק, בעיקר בצפון הארץ. שלג מדי פעם ייתכן בחרמון. בשבת צפויה הפוגה בגשם, הטמפרטורות יעלו ומזג האוויר יתאים לטיולים ופעילות ספורטיבית. יובש ורוחות שיתגברו בשעות הערב מכיוון דרום ואיתן גם אובך, שוב יהפכו את האווירה, כהכנה לגשם הבא.

ביום ראשון לפנות בוקר שוב צפוי גשם, בעיקר בצפון הארץ, כאשר בדרום ובמרכז יהיה אביך ויורגשו רוחות חזקות. הגשם יעשה את דרכו למרכז ביום שני ויהיה יותר חורפי, עם התקררות ניכרת ושלג צפוי בחרמון. גם הגשם הזה לא "יתפוס" לאורך זמן וכבר ביום שלישי צפויה שוב הפוגה והתחממות. יהיה יבש ואבק יחדור לאזורנו.

מעבר ליום שלישי, הטווח הרחוק מקשה על החיזוי. יש לציין כי בימים כאלה, איכות התחזית יורדת בהתאם למגבלות המודלים הישימים בארץ. כרגע נראה שבמהלך רביעי וחמישי הגשם יחזור כדי להישאר ובסוף השבוע צפויה מערכת חורפית ממושכת וגשומה, שלאחריה יצבור החרמון שכבת שלג עבה, ויצטברו בכלי המדדות עשרות רבות של מ"מ בצפון ובמרכז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק