עומס חריג בבתי החולים: "היום הקשה ב-40 השנה האחרונות"

בבתי החולים ברחבי הארץ נרשם עומס חריג בחולים ומאושפזים. חדר המיון בבית החולים כרמל שבחיפה נסגר ומטפל במקרים דחופים בלבד. בבית החולים סורוקה נרשמת תפוסה של 180%. "המקרים הפחות דחופים יכולים למצוא את עצמם מחכים שעות מרובות", אומרים בסורוקה

עומס חריג בבתי החולים. ארכיון (חדשות 2)

בתי החולים על סף קריסה: עומסים חריגים היום בבתי החולים כרמל בחיפה וסורוקה בבאר שבע. בבית החולים כרמל הודיעו כי מקרים שאינם דחופים לא יתקבלו. "להרבה אין איפה לשכב ולוקח שעות רבות עד שאנו רואים את החולים", מסבירים בסורוקה.

בבית החולים סורוקה נרשמו 180% תפוסה. חדר המיון של בית החולים כרמל נסגר לכמה שעות בעקבות עומס כבד מהרגיל - אך לפני שעה קלה נפתח מחדש.

ד"ר כרמי ברטל, מנהל המחלקה לרפואה דחופה סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "המצב ממשיך להיות קשה ללא שינוי משעות הבוקר, אני מגדיר את זה כיום הכי קשה שאני זוכר אי פעם ב-40 שנה אחרונות במיון. זה לא נקודתי, זה כבר כמה שבועות בגלל תחלואת החורף".

"התוצאה היא מאוד קשה"

"אם נוסיף את זה לגל של הרבה פניות, עם זה שהרבה ממתינים לאשפוז, המחלקות עמוסות מאוד והתוצאה היא שבמתמטיקה פשוטה שיש לך 33 מיטות במיון פנימי, ויש לך ברגע נתון 70 חולים, שחלקם מחכים לאשפוז מעל יממה, התוצאה היא מאוד קשה", מסביר ד"ר ברטל.

לדברי מנהל המחלקה, "להרבה אין איפה לשכב ולוקח שעות רבות עד שאנו רואים את החולים. פועלים לאתר את המקרים הדחופים. הפחות דחופים יכולים למצוא את עצמם מחכים שעות מרובות. אנו מתוסכלים מאוד שלא יכולים לתת שירות מהיר וטוב, והחולים לא מתוסכלים פחות כי הם רוצים טיפול. אנו עושים את המיטב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק