שתי נשים מתו לאחר בדיקת קנה הנשימה ב"הדסה"

במהלך החודש האחרון מתו שתי נשים מבוגרות בביה"ח "הדסה עין כרם" לאחר שעברו בדיקת ברונכוסקופיה בדרכי הנשימה, הליך הכולל החדרת סיב אופטי לקנה הנשימה. בבית החולים מציינים כי לא נמצא קשר בין המקרים, אולם למרות זאת הופסקו הבדיקות עד להודעה חדשה

מתו לאחר בדיקת נשימה. אילוסטרציה (רויטרס)

בחודש האחרון נפטרו בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים שתי נשים מבוגרות, ימים ספורים לאחר שעברו הליך ברונכוסקופיה, בדיקה רפואית במהלכה מחדירים סיב אופטי לדרכי הנשימה.

ברונכוסקופיה היא הליך רפואי שגרתי למדי ולא מסוכן, הכולל החדרת צינור פלסטי עם מצלמת וידאו זעירה שמתעדת את מערכת הנשימה. הבדיקה מתבצעת תחת הרדמה מלאה, ובדרך כלל אינה מלווה בסיבוכים כלשהם.

בבית החולים מציינים כי בטווח של אותם שבועות, בוצעו בהדסה 25 הליכים כאלו - שהסתיימו באורח תקין. "לא נמצא קשר בין שני המקרים ועד כה לא התבררו הסיבות לפטירה", נמסר מבית החולים, "למרות זאת החלה הדסה בבדיקות נרחבות".

ביצוע בדיקות הברונכוסקופיה הופסק בבית החולים, למעט מקרים דחופים ביותר הכרוכים בהצלת חיים, עד לבירור מלא וקבלת תשובות על מקרי המוות "דיווח מפורט הועבר למשרד הבריאות", נמסר.

בבית החולים כבר התקיימה התייעצות של מומחים בכירים על מנת לבדוק את מהלך האירועים ולאתר סיבות אפשריות לשני מקרי המוות, בוצעה בדיקה מקיפה של המכשור ושל ציוד החיטוי, נלקחו דגימות מהנוזלים בהם משתמשים במהלך הברונכוסקופיות והמכשירים עצמם עברו בדיקה מקיפה על ידי היצרן.

ב"הדסה" ציינו כי מוות לאחר ברונכוסקופיה הוא נדיר מאוד ובספרות הרפואית אין כמעט דיווחים על כך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת