רגע לפני שהשמש חוזרת: צפו במכ"מ ענני הגשם

פתיתי השלג הראשונים שירדו לפנות בוקר בהר החרמון נערמו לגובה של 10 ס"מ, אך באתר החרמון מבהירים כי אין מספיק שלג לסקי. גולשי חדשות 2 תיעדו את מזג האוויר הגשום, רגע לפני שהשמש חוזרת. צפו במכ"מ העננים המעודכן - הלילה ומחר ימשיך להיות קר, אך הגשם ייפסק

בהר החרמון הצפוני חיכו בציפייה לפתיתי השלג הראשונים שיגיעו. הבוקר זה קרה ובקצה העליון של אתר החרמון נערמו כבר עשרה סנטימטרים של שלג.

גולשים רבים התרגשו מהאורח הלבן ופרסמו תמונות רבות של השלג הראשון ושל הגשם בדף של חדשות 2 בפייסבוק. "אין כמו החורף, חיכינו הרבה זמן", ציינה אחת הגולשות. בהנהלת האתר מכינים את השטח אך טרם פתחו את האתר למבקרים. "השלג הראשון ירד היום לפנות בוקר אבל כרגע יש ערפל כבד ורוחות חזקות מאוד, ואם מזג האוויר לא יתייצב יהיה קשה מאוד להסתובב באזור", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מנהל אתר החרמון שאול אוחנה.

"כרגע האתר לא פתוח למבקרים ואין מספיק שלג לסקי, אך אחרי שהצוות שלנו יעלה אליו הוא ייפתח, אני מעריך שהוא יקרה מאוחר יותר היום", הדגיש אוחנה. כעת נותר לקוות שהאתר ייפתח למבקרים כמה שיותר מהר והדרך למעלה ההר תהיה מלאה במשפחות שמחפשות לראות קצת לבן בעיניים.

בצפון ובתל אביב כמעט לא ירד היום גשם, אבל באזור המרכז, ירושלים ומישור החוף הדרומי הגשם ירד במשך שעות רבות. הלילה ומחר ימשיך להיות קר. הגשם צפוי להיפסק במהלך הלילה ובשעות הבוקר, בהמשך השבוע צפויה עלייה בטמפרטורות וביום חמישי כבר צפוי להיות חם מהרגיל לעונה ויבש.

 התרגשות: שלג ראשון ירד בחרמון

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת