סתימת חורים בשיניים - בלי כאבים

האם בקרוב ייפטרו רופאי השיניים מהתדמית האימתנית והמטופלים יוכלו להגיע אליהם ללא חשש מכאבים עזים? חוקרים אמריקנים פיתחו מברשת פלזמה שמסוגלת לסתום חורים בתוך כחצי דקה, מבלי להרגיש כל כאב. לפי ההערכות, כל זה יהיה זמין כבר ב-2012

אין צורך לחשוש (רויטרס)

האם סוף כל סוף נוכל ללכת אל רופא השיניים, מבלי שחשש מכאב - ולו הקטן ביותר - ילווה אותנו? מגזין הטכנולוגיה "גיזמודו" דיווח היום כי מדענים מאוניברסיטת מיזורי שבארצות הברית הצליחו לפתח שיטה לסתימת חורים בשיניים - שאינה דורשת מהמטופל לעמוד בשום סף של כאב.

ההמצאה, שבוודאי תוכל להרגיע רבים בדרך לרופא השיניים, מבוססת על מעין מברשת פלזמה שמחטאת ומנקה את החללים שנפערו בשיניים. כמו כן, היא מסוגלת להרוג את החיידקים המצויים בה ובכך הופכת את הסתימות ליעילות הרבה יותר.

סיבה נוספת למסיבה היא הקיצור המשמעותי בהליך כולו: כדי להשלים את סתימת החורים בהליך החדש, יידרשו בסך הכל כ-30 שניות. המדענים שפיתחו את השיטה המהפכנית הסבירו כי "התגובה הכימית שנוצרת בזכות הפעלת מברשת הפלזמה על שטח השן מאפשרת ליצור סתימה חזקה ויציבה".

הניסוי הראשון בשיטת הטיפול החדשה צפוי להיערך בשנה הבאה באוניברסיטת ממפיס שבמדינת טנסי בארצות הברית. מכיוון שעד כה לא התגלו כל תופעות לוואי שליליות, ההערכה היא שמינהל התרופות האמריקני (FDA) יעניק לתכשיר את האישור במהרה - כך שמברשות הפלזמה הראשונות יגיעו אל רופאי השיניים ב-2013.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת