לקראת החג: סדנת גמילה מסופגניות

לכולנו כנראה קשה לוותר על הסופגניות בחנוכה. אבל עמותה אחת, שבדרך כלל עוסקת בחלוקת מזון לנזקקים, החליטה להכריז מלחמה על הבצק המטוגן. המטרה: לחנך גם את השכבות החלשות לצרוך מזון בריא יותר. עד כמה המאבק הזה מצליח?

עזבו את האיום האירני, הדרת נשים או פעולות טרור יהודי בנוסח "תג מחיר". האתגרים האלה נדחקו היום הצידה מפני אויבת העם החדשה - הסופגניה.

"מתברר שסופגניות זה מכת מדינה פצצת קלוריות", מסביר משה כהן, מנכ"ל עמותת חסדי נעמי ומבהיר: "שתבינו שבסופגניה אחת יש בערך שלוש כפות שמן". בעמותת חסדי נעמי, שב-30 השנים האחרונות עוסקת בעיקר בחלוקת מזון לנזקקים, החליטו השנה לצאת במיזם חדש - סדנאות לגמילה מסופגניות הכוללות הקצאות של דיאטנית ודימיון מודרך.

אל תתנו לתמונות המחויכות להטעות אתכם, עבור העמותות מדובר בצעד לא פשוט. לא להסתפק עוד בחלוקת מזון אלא לנסות להביא גם לנזקקים מזון בריא יותר, ולגייס תורמים ומפעלים שיהיו מוכנים לספק אותו.

"עדיף לאכול חצי סופגניה גדולה מסופגניה קטנה"

"אנחנו השנה לא מחלקים סופגניות אנחנו נחלק חומרי הסבר של דיאטנית קלינית שלקחנו לצורך זה ומכאן ממשיכים ללוות את האנשים כל השנה. פעם אמרו 'אם אין לחם יאכלו עוגות', אז אם אין סופגניות מה יאכלו - שאלה טובה צריך להפנות את זה לדיאטנית", אומר כהן.

ליאורה חוברה, דיאטנית קלינית שלוקחת חלק בפרויקט, טוענת כי צריך "קודם כל לעשות תכנון שבועי, להסתכל על כל השבוע. תכנון אירועים, איפה אני מחליטה לבזבז את הקלוריות שלי על סופגניה, לבחור את הסופגניה הכי שווה ועליה לבזבז קלוריות. לאכול חצי מסופגניה גדולה זה יותר טוב מלאכול קטנה".

אם לשפוט לפי התגובות לסדנה התוצאות מעורבות. כך או אחרת בעוד שבועיים הסופגניות ייעלמו מהמדפים ויפנו את מקומם לאיומים החדשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת