הרופא המליץ לקחת משכך כאבים - וכעבור 5 שעות הילדה מתה

נ' בת ה-3 וחצי חשה ברע בליל שישי האחרון, הוריה המודאגים פנו למוקד הטלפוני של שירותי בריאות כללית, ושם נאמר להם שלא להילחץ, ולתת לילדה לשתות "אקמול". כעבור שעות ספורות היא איבדה את ההכרה - ומתה. בשירותי בריאות כללית מסרו: "המקרה ייבדק לעומקו"

תוך 5 שעות הילדה מתה. ארכיון (רויטרס)

פעוטה בת 3 וחצי נפטרה אתמול בבוקר לאחר שחשה ברע. חמש שעות קודם לכן, התייעצו הוריה עם המוקד הטלפוני של קופת חולים כללית, ושם המליצו להם "לתת לה אקמול". את הסיפור מביא הבוקר דניאל אדלסון בעיתון "ידיעות אחרונות".

הטרגדיה אירעה בסוף השבוע בית המשפחה בתל אביב. הפעוטה נ' החלה להתלונן על כך שהיא חשה ברע, והקיאה מספר פעמים. הוריה המודאגים, שלא הבינו מה סיבת ההידרדרות הפתאומית במצבה של ילדתם הבריאה, התכוונו לקחת אותה לחדר מיון בבית החולים הקרוב לביתם.

לפני שהתכוונו ההורים לצאת מהבית לכיוון בית החולים, החליט אביה של הפעוטה להתייעץ עם רופא במוקד הטלפוני של קופת חולים כללית. האב שוחח עם רופא המוקד והסביר לו אודות מצבה של בתו. לטענתו, הרופא ציין בפניו כי אין כל צורך לפנות לחדר מיון, וכי "יש הרבה וירוסים שמסתובבים בחוץ". הרופא המליץ להורים "לתת לילדתם לשתות 'אקמול', ולא להילחץ מהמצב".

"לא הספקנו להיפרד, בבוקר היא חייכה ועכשיו היא לא פה"

בעקבות המלצת הרופא, החליט האב שלא לקחת את בתו לבית החולים, ונשאר עמה בבית. שעות ספורות לאחר מכן, הידרדר מצבה של הילדה, והיא איבדה את הכרתה. צוות מגן דוד אדום שהוזעק למקום, ניסה לבצע בה פעולות החייאה, ופינה אותה כשהיא במצב אנוש, לבית החולים "איכילוב" בעיר.

בבית החולים המשיכו בניסיונות ההחייאה, אך אתמול בבוקר נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. אחותה סיפרה: "לא הספקנו להיפרד ממנה, היא חייכה בבוקר ועכשיו היא לא פה".

בשירותי בריאות כללית מסרו בתגובה: "המקרה ייבדק לעומקו, כאשר יושלם המידע מבית החולים. אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת