חיסון נגד סרטן השד: "תוך 3 שנים"

פריצת דרך בעולם הרפואה: חיסון חדש, שנוסה בהצלחה על עכברים, מעודד את המערכת החיסונית להילחם בתאים סרטניים בגוף ולחסל אותם. "זו הפעם הראשונה שחיסון שפותח מבחין בין התאים וגורם לגוף להשמיד את הסרטניים שבהם", מסבירה אחת החוקרות. בשלב השני, שיחל בשנה הבאה, החוקרים ינסו את החיסון בתאים אנושיים

פריצת דרך בחקר הסרטן (חדשות 2)

ניסוי בחיסול תאים סרטניים בגוף שהסתיים בהצלחה מביא בשורה חדשה לחולים: חוקרים באוניברסיטת ג'ורג'יה בארצות הברית הצליחו לייצר חיסון שמעודד את המערכת החיסונית להילחם בתאים סרטניים בגוף ולחסל אותם.

החומר, שנוסה על עכברים, הצליח להשמיד את תאי הסרטן ב-90% מהמקרים שנבדקו במעבדה. פעילות החיסון גורמת לנוגדנים בגוף להתמקד בתאים שמקיפים את הגידול הסרטני ולהמית אותם. החוקרים מספרים שההצלחה הרבה ביותר נצפתה בעכברים שלקו בסרטן השד והלבלב.

לאחר ההצלחה המסחררת על עכברי המעבדה, צוות החוקרים עובד על פיתוח חיסון שיוזרק לתאים אנושיים, אולם השלב השני של הניסוי צפוי לצאת לדרך רק בשנת 2013. "החיסון מעורר תגובה חיסונית חזקה מאוד שמערכת החיסון בגוף שמקטינה את גודל הגידול", מסביר החוקר המוביל בניסוי, פרופ' ג'יט יאן בון.

לדברי חוקרת נוספת שמשתתפת בניסוי מהקליניקה באריזונה, פרופ' סנדרה גנדלר, "זו הפעם הראשונה שפותח חיסון שמכשיר את המערכת החיסונית להבדיל בין התאים ולהרוג תאים סרטניים שמבוססים על מבנה שונה מהתאים הרגילים". אם החלק השני יניב תוצאות דומות בתאים האנושיים, החוקרים צופים שניתן יהיה להשתמש בחומר כטיפול מקדים ולהתחסן נגד סרטן השד כבר ב-2015, גילוי מרגש לכל הדעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת