קארין באומן הצליחה לעלות במשקל

לאחר פרסום הכתבה על סיפורה העצוב, קיבלה הדוגמנית קארין באומן פניות רבות של תמיכה והצליחה להתחזק. מצבה משתפר וגם הרופאים אופטימיים, אך הדרך עוד ארוכה. "היא חולמת להיות מרצה", סיפרה אמה, "לעבור בבתי ספר ולדבר עם צעירים וצעירות"

קארין בדרך הנכונה: מאז פרסום סיפורה העצוב של הדוגמנית קארין באומן, החולה בבולמיה, בחדשות 2 - עלתה הצעירה כשלושה קילוגרמים במשקלה. מדובר בהישג משמעותי לחולה במצבה.

אמה יהודית באומן סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי כיום מתקרב משקלה של קארין ל-41 קילוגרם, אחרי שבשפל ירד ל-38 קילוגרם בלבד. "זו תחילת הדרך, המאבק עוד ארוך וקשה, אבל נראה שהיא בדרך הנכונה", אמרה באומן.

מאז פרסום הכתבה, קיבלה קארין פניות רבות, בעיקר מנערות צעירות, שביקשו לחזק אותה. היא שאבה מהן כוח ומוטיבציה להחלים ולהשתקם והתרגשה לגלות כיצד סיפורה נגע לכל כך הרבה אנשים. "התקשרו ילדות בנות 12 שהזדהו איתה", מספרת יהודית. "קארין שמחה לדבר איתן, לשתף אותן בתקווה למנוע מהן להגיע למצב דומה ומסכן חיים".

"חולמת להיות מרצה"

בימים האלה מתרכזת קארין במאמצים להחלים, להעלות עוד במשקל - אך גם חושבת כבר על העתיד. "היא חולמת להיות מרצה", משתפת אמה, "לעבור בבתי ספר ולדבר עם צעירים וצעירות, לחלוק מניסיונה, להזהיר ולעזור להם".

למרות שמצבה של קארין משתפר וגם הרופאים מגלים סימני אופטימיות, מדגישה יהודית כי המודעות בישראל ודרכי הסיוע כיום לטיפול בבעיות אכילה רחוקים מלהניח את הדעת. "לא יודעים איך לאכול את הבעיה הזאת", היא זועמת. "חושבים שזו מחלה של דוגמניות וזה ממש לא נכון".

יחד עם אמהות נוספות, שבנותיהן סובלות מהפרעות אכילה, היא מתכוונת להגיע לכנסת ולהעלות את הנושא לסדר היום הציבורי: "אנחנו פשוט לא יכולות לראות את הילדים שלנו ככה. זה קורע את הלב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק