בקרוב: סוף לנורות הלהט

החל מסוף החודש תאסר מכירת נורות הלהט הבזבזניות. משרד התשתיות מעודד מעבר לנורות פלורוסנט ו-LED, וזאת במטרה להוריד משמעותית מתצרוכת החשמל הביתית. המשמעות: חיסכון של כ-350 שקל בשנה למשפחה ממוצעת בישראל והפחתה של כ-2% בתצרוכת החשמל במדינה

בקרוב: סוף לנורות הלהט (AP)

תקנות חדשות של משרד התשתיות יאסרו החל מסוף חודש דצמבר את מכירתן של נורות הלהט הוותיקות והבזבזניות בישראל, כפי שפרסמנו לפני שלושה חודשים במהדורה המרכזית.

נורות הלהט הישנות צורכות כ-75% יותר חשמל מנורות הפלורוסנט וה-LED החסכוניות. האור שנוצר באמצעות נורות הלהט מופק באמצעות חום ולכן עלות הפקת האור יקרה יותר. מטרת משרד התשתיות היא לגרום לאזרחי המדינה לעבור באופן גורף לנורות אלו על מנת להפחית בתצרוכות החשמל.

למרות מחירן הגבוה של נורות הפלורוסנט, הן שורדות למשך זמן רב יותר וצורכות פחות חשמל. על פי הערכות חברת החשמל מעבר לנורות אלו עשוי לחסוך למשפחה ממוצעת כ-350 שקל בשנה ולהפחית כ-2% מתצרוכת החשמל במדינה.

משרד התשתיות אף מתכן לערוך מבצעים ולהציע את הנורות במחירים אטרקטיביים, על מנת לעודד את הציבור לרכוש את הנורות החסכוניות. בשל העובדה שמחירן גבוה בעשרות אחוזים מנורות הלהט הישנות, חלק מהאנשים ממאנים לקנות אותן כיום, למרות החיסכון בחשמל שהן מציעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת